ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

0-18 Yaş Aile Eğitimi Kursu Sertifikaları Verildi

0-18 Yaş Aile Eğitimi kurslarına katılan 320 Anneye Hayrettin Paşa İlkokulu’nda düzenlenen törenle kurs bitirme belgeleri verildi.
0-18 Yaş Aile Eğitimi Kursu Sertifikaları Verildi

Düzenlenen törene İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Şube Müdürü Cevat BİNGÖL, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ziya YAVUZ, kurs öğretmenleri ve kursiyerler katıldı.

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında 0-18 yaş aile eğitimi kurs programında, çocuk ve ergenlerin gelişim dönemleri esas alınarak yapılandırılmış ve birbirini tamamlayan farklı yaş gruplarına yönelik olmak üzere; 3-6 yaş grubuna yönelik olarak 8 kurs, 7-11 yaş grubuna yönelik olarak 3 kurs, 12-18 yaş grubuna yönelik olarak 1 kurs açılmış ve toplamda 12 kursta 320 anneye eğitim verilmiştir.

Töreninde konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN: “Kursa katılan tüm annelere teşekkür ederim. Kursumuzun amacının anne, baba ve çocuk üçgenin de birbirlerini en iyi şekilde anlayan aile yapısını oluşturmaktır.” dedi. Kursa katılan annelerle yapılan sohbette kurs sonundaki kazanımlarını Millî Eğitim Müdürü ile paylaşan kursiyer anneler kursların açılmasında emeği geçen başta İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN olmak üzere Halk Eğitim Merkezi Müdürü ve kurs öğretmenlerine teşekkür ettiler.

Düzenlenen kurslarla 800 anneye eğitim vermeyi hedeflediklerini belirten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ziya YAVUZ bu hedefe ulaşabilmeleri için kursiyerlerden almış oldukları kursa ilişkin bilgiyi paylaşarak en az üç anneyi kursa getirmelerini istedi. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN’ün kursların başlangıcından itibaren vermiş olduğu katkılara teşekkür etti.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.