ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Düzenlendi

Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, ölümünün 77. Yılında Erzincan´da düzenlenen törenlerle anıldı.
10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Düzenlendi

Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, ölümünün 77. Yılında Erzincan´da düzenlenen törenlerle anıldı.

Atatürk Anıtı önünde başlayan törenlere, Vali Süleyman KAHRAMAN, 3. Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selçuk BAYRAKTAROĞLU, Belediye Başkanı Cemalettin BAŞSOY, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü ALDEMİR, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, Kurum amirleri, askeri ve sivil erkân, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

            Tören, Atatürk Anıtı´na çelenklerin sunulması, saat 9.05´te sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla sona erdi.

Çelenk sunma töreninin ardından Müftülük Konferans salonunda Erzincan Lisesi tarafından hazırlanan anma programıyla tören devam etti. Anma programı saygı duruşu ve İstiklâl marşının okunması ile başladı. Erzincan Lisesi Müdürü İbrahim SALAR tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı ve Atatürk’ün ölümünde her ilden Anıtkabir’e gönderilen toprağın tesliminde imzalanan vesika Erzincan Lisesi mezunları tarafından elde edilmiş, okul tarafından 3 adet çerçevelettirilerek İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN tarafından Valimiz Sayın Süleyman KAHRAMAN, 3.Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selçuk BAYRAKTAROĞLU ve Belediye Başkanı Cemalettin BAŞSOY’a verildi. Vesika takdiminden sonra bir konuşma yapan Vali Süleyman KAHRAMAN “Bu vesikanın bulunup buraya kadar getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, en güzel yerde muhafaza edeceklerini ve bu güne has özel bir anlam ifade ettiğini” belirtti.

       Program, İzmir Marşı Slayt gösterisi, T.D.Edebiyatı Öğretmeni Lütfü KÜÇÜK tarafından bilinmeyenleri ile Atatürk anlatıldıktan sonra okul öğrencileri tarafından hazırlanan 10 Kasım Oratoryosu ile program sona erdi.

haberhaberhaberhaberhaberhaberhaberhaberhaberhaber

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.