ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18-22 Kasım 2019 Erzincan Ara Tatil Programı

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımız için tatilde hem eğlenecekleri hem de sosyalleşecekleri mekanlar oluşturduk, oluşturmaya da devam ediyoruz. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'un da ifade ettiği gibi Ara tatil, eğitime verilmiş bir ara değildir. Bu bir hafta, çocuğun sporla, sanatla, doğayla, kültürle, değerlerimizle buluşması için bir fırsattır. Çocuklarımızı hayattan beslenmeye, yaşamdan öğrenmeye gönderiyoruz.
18-22 Kasım 2019  Erzincan Ara Tatil Programı

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından  2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında ilk kez ara tatil uygulamasını başlatıyor. Bu kapsamda "18-22 Kasım 2019 Ara Tatil Etkinlik Programı" Milili Eğitim Bakanlığınca hazırlandı. Bu programda, "gezi", "sağlık, doğa ve çevre", "bilgi ve teknoloji", "iletişim", "okuryazarlık", "sanatsal faaliyetler", "sportif faaliyetler", "araştırma ve gözlem", "oyun oynama ve bulmaca çözme", "sosyal sorumluluk", "günlük yaşam becerileri", "el sanatları", "bilim", "yardımlaşma", "kariyer planlama" ve "aile günü" olmak üzere 16 ana başlık yer alıyor.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; etkinliklerimizi hazırlayıp gerekli hazırlığımız yaptık.  Çocuklarımız için tatilde hem eğlenecekleri hem de sosyalleşecekleri mekanlar oluşturduk, oluşturmaya da devam ediyoruz. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'un da ifade ettiği gibi Ara tatil, eğitime verilmiş bir ara değildir. Bu bir hafta, çocuğun sporla, sanatla, doğayla, kültürle, değerlerimizle buluşması için bir fırsat. 

Sevgili velilerimiz 81 ilin ara tatil faaliyetlerini, anaokulu, ilk, orta ve lise düzeylerinde 'aratatil.meb.gov.tr ' internet adresinden görebilecekler.

 15-11-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.