ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Şehitler Günü Anma etkinlikleri çerçevesinde ilk olarak ilimiz Erzincan Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programı Kültür Müdürlüğü Salonunda büyük bir katılımla gerçekleştirildi.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

 İlimiz Erzincan Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve İl Kültür Müdürlüğü salonunda düzenlenen Çanakkale Zaferi etkinliklerine Valimiz Sayın Süleyman KAHRAMAN, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümg. Selçuk BAYRAKTAROĞLU, Belediye Başkan Vekili Şükrü BEYİTOĞLU, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü ALDEMİR, Erzincan Üniversitesi Rektörü İlyas ÇAPOĞLU, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, il protokolü ile askeri erkân, şehit ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Okul Müdürü Talip ATALAY’ın günün önemini özetleyen konuşmasının ardından söz alan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN konuşmasında: “Çanakkale’nin diğer illerden farklı olduğunu şairin toplumun bilmeden gelip bastığı yer değildir. Çanakkale bir destandır, Çanakkale bir mahşer ve birlik beraberliğin olduğu yerdir. Ülkemizin her bölgesinden gelen vatan için omuz omuza savaşıp koyun koyuna yatanlarındır. Şairin dediği gibi “Çanakkale içinde aynalı çarşı Ana ben gidiyom düşmana karşı” mısralarında olduğu gibi Anadolu analarının çocuklarını saçlarını kınalayarak gönderip acılarını yüreklerinin en derinliklerinde saklayan analar gibi şimdiki gelinler içlerinde hissetmektedirler.” dedi. Program Erzincan Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı tiyatro gösterisiyle devam etti.

Etkinliklerimizin ikinci bölümünde 100 yıl önce Çanakkale’de bu toprakları bize vatan yapmak için kanlarını akıtan aziz şehitlerimizin hangi şartlar altında savaştıklarını yeni nesillere hatırlatmak amacıyla Belediye Kültür Evi arkasında Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Çanakkale Savaşını anlatan 45 adet bilgilendirme panosunun yer aldığı alanda bir öğünlük Çanakkale menüsü Sayın Valimiz Süleyman KAHRAMAN başta olmak üzere 1000 kişilik il protokolüne ve halka ikram edildi.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.