ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşku İle Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşku İle Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. Yıldönümü kutlama etkinlikleri Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Daha sonra kutlama etkinliği için Mustafa Doğan Anadolu Lisesi Spor Salonu’na geçildi.

Müdürlüğümüz tarafından organize edilen etkinliğe Erzincan Valisi Süleyman KAHRAMAN, Vali Yardımcısı Fatih KAYA, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin BAŞSOY, İI Jandarma Komutanı J. Alb. Sedat UZUNCEZAR, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Törende günün anlamına binaen bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN; "Sizler bugünün ve yarının güllerisiniz, sizler bugünün ve yarının yıldızlarısınız, sizler bugünün ve yarının pırlantalarısınız. Bu söz Mustafa Kemal ATATÜRK´ün sözü. Bütün çiçekler güzeldir fakat içlerinde gül nasıl bir başka ise sizde bir başkasınız. Yıldızlar bambaşka çünkü en yüksekte en yücede ve etrafına ışık saçmaktadır. Sizlerde yarın etrafınıza ışık saçacaksınız. Sizler yarının pırlantalarısınız çünkü her şeyin bir değeri vardır. Sizlerin kesinlikle hiçbir değerle ölçülemeyecek kadar büyük bir değere sahipsiniz. Geleceğin büyük bir hazinesisiniz. Bugün 23 Nisan 2015 yani Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 95. Yıl dönümü. Milletlerin ve ülkelerin tarihlerinde olmazsa olmazları ve kilometre taşları vardır. Tabiri caizse 19 Mayıs 1919´da Samsun´da yakılan meşale sırasıyla Amasya, Erzurum, Sivas ve en nihayetinde Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ve Cumhuriyetin ilanı ile taçlandırılmıştır. Bunların arasında Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının büyük bir ehemmiyeti olduğundan dolayı Gazi Mustafa Kemal Ulusal Egemenlik bayramı olarak bugünü ilan etmiştir. Fakat daha sonra bunu aynı zamanda çocukluklarımız için bayram olarak kutlanılması ilan edilmiştir. Burada Ulusal Egemenlik ne kadar büyük bir önem taşıyor ise çocuklarımızda o kadar büyük bir önem taşımaktadır." dedi.

Düzenlenen kutlama etkinliği Vali Kahraman´ın tören alanına gelişiyle öğrencilerin halk oyunu gösterilerini sunmalarıyla başlarken Mustafa Doğan Anadolu Lisesi Spor Salonunda Melikşah İlkokulu öğrencilerinin şiir, halk oyunu diğer gösterileriyle devam etti.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.