ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Günde 24 Ayar Okul

Osmangazi İlkokulu tarafından 24 Şubat’ta başlatılan ve 24 gün süren 24 Günde 24 Ayar Okul Projesi kapanış töreni 25/03/2015 Çarşamba günü saat 13:30’da Osmangazi İlkokulunda gerçekleştirildi.
24 Günde 24 Ayar Okul

Törene Valimiz Sayın Süleyman KAHRAMAN ve eşi Hanımefendi Muhsine KAHRAMAN, Vali Yardımcıları Fatih KAYA ve Ahmet TÜRKÖZ, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN,  İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya TEKİN, Okul Müdürü Mustafa ATEŞ, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Proje boyunca her hafta çeşitli etkinlikler düzenlenen okulda öğrencilerimiz, resim yarışmalarıyla, ziyaret ve gezilerle, sunum ve slaytları izleyerek ve birebir katılarak, yaşayarak kazanımlar elde ettiler.

Bu hafta itibari ile tamamlanan projede düzenlenen etkinlikler çerçevesinde milletimizin ortak değerleri olan sevgi, yardımlaşma, merhamet, paylaşma ve iyilikseverlik öne çıkarılarak öğrencilerimizde "şehitlik, vatan sevgisi, vatan uğrunda fedakârlıkta bulunma" duyguların gelişmesi sağlanmıştır.

Proje kapsamında öğrencilere yaparak, yaşayarak yeni değerler katan ve mevcut değerlerini güçlendiren etkinlikler düzenlenmiş ve bizleri bugüne ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımızı unutmamak için onları sahiplenmek ve onlara saygı duymak amacıyla öğrencilerimizin evlerinde hazırlayıp getirdikleri çiçekler ve hediyelerle ilimiz huzur evi sakinleri ziyaret edilmiştir.

Çocuklarımızı, gençlerimizi ve toplumumuzu tıbbi, hukuki, sosyal ve güvenlik olarak tehdit eden madde bağımlılığı ile mücadele için uzman kişilerden eğitim desteği alınarak öğrencilerimizin bilinçlendirilmesi hedeflenen proje etkinliklerinin yanı sıra ülkemizin ve dünyamızın akciğerleri ve zenginlik kaynağı olan ormanlarımızı korumak, sevmek ve yaşatmak amacıyla fidan dikimi de gerçekleştirilmiştir.

Bu etkinliklerimizi yaparken bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Valimize, Muhterem Hanımefendiye, Belediye Başkanımıza, Orman İşletme Müdürlüğüne, Tarım İl Müdürlüğüne, Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğüne, Veteriner Hekimler Odası Başkanlığına, Erzincan İş Adamları Derneğine ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.