ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisinden Derecelerle Döndük

TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda 3 Birincilik ve bir İkincilik kazandık.
46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisinden Derecelerle Döndük

Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, araştırma ve geliştirme odaklı bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na ön değerlendirmeyi geçerek Erzurum Bölge sergisine davet edilen Biyoloji, Coğrafya, Kimya, Matematik, Psikoloji ve tarih alanlarında toplam 8 proje ile katıldık.

46.TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrenciler Arası Araştırma Projeleri Bölge Yarışması Sergisi, Ardahan, Artvin, Erzincan, Kars, Rize Bayburt, Erzurum Trabzon, Gümüşhane ve Iğdır olmak üzere on ilin katılımıyla Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde sergilendi.

TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Matematik alanında 2 Coğrafya alanında 1 olmak üzere 3 birincilik ve Kimya alanında ikincilik kazandık.

TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisine,  Bilim ve Sanat Merkezinden Matematik öğretmeni İnan DURUKAN rehberliğinde katılan öğrencilerimizden; Zeynep Didar ORHAN ve Yavuz Selim AKPINAR " Fibonacci´ Den Lucas´a", Fahri Numan ESKİCİ ise “Üçgenin Köşelerini Merkez Kabul Eden ve Üçgenin Merkezlerinden Geçen Çemberler” isimli projeleri ile, Sosyal Bilimler Lisesi’nden öğretmen Nuri KOÇ rehberliğinde katılan öğrencilerimizden Suzan DOĞAN ve Muhammet Enis ORHAN “Tesis Mi Çöplük Mü Erzincan İli Örneği” isimli proje ile bölge birincisi seçilmişlerdir.

Neslihan ŞENER rehberliğinde katılan öğrencilerimiz Muhammed Kerem TÜRKEŞ ve Alperen BAŞAĞAOĞLU da “Doğu Anadolu Bölgesi’nin Çayır, Mera ve Ormanlarında Yetişen Bazı Zehirli Bitki Türlerinden Doğal Böcek İlacı Eldesi” projesi ile ikincilik kazanmışlardır.

Ankara’da yapılacak olan final yarışmalarına katılacak olan Öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutlar, başarılar dileriz.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.