ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aile Eğitimi Kurs Programı (0-18 Yaş) Güncelleme Eğitimleri

Halk Eğitim Merkezi´nde Aile Eğitimi Kurs Programı Projesi kapsamında (0-18 Yaş) verilen güncelleme eğitimleri İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN ‘ün açılış konuşması ile başladı.
Aile Eğitimi Kurs Programı (0-18 Yaş) Güncelleme Eğitimleri

Toplumun temelini oluşturan ailenin değişen sosyal ve kültürel şartlarda çocuk gelişimi ve eğitimi, etkili ebeveynlik becerileri gibi birçok konuda aile eğitimi programları ile desteklenmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaca binaen Ailenin korunması politikası kapsamında aile eğitimlerindeki eksikliklerin giderilmesine önem verilerek, nitelikli bireylerin yetiştirilmesi, aile üyeleri arasındaki iletişimsizliğin giderilmesi, aile içi şiddet, ihmal ve istismarın önlenmesi hedeflenmiştir.

Hayat boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce bilimsel bir yaklaşımla revize edilen Aile Eğitimi Kurs Programı (0-18 Yaş) ilimizde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde, Gümüşhane Harşit Anadolu Lisesi Formatör öğretmeni Sinem METİNTAŞ tarafından verildi. Eğitimlerle güncellenen programların içeriği, işleyişi ve materyal kullanımına yönelik Eğitici Yenileme Eğitimine alınamayan öğretmenler bilgilendirildi.

Aile Eğitimi Kurs Programı 0-18 Yaş Güncelleme Eğitimleri  Aile Eğitimi Kurs Programı 0-18 Yaş Güncelleme Eğitimleri  Aile Eğitimi Kurs Programı 0-18 Yaş Güncelleme Eğitimleri

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.