ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aile İçi Eğitimi Semineri Sertifika Töreni

Erzincan Merkeze bağlı Kavakyolu Beldesinde Müdürlüğümüz ve Kavakyolu Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Aile İçi Eğitimi” seminerini tamamlayan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi. 
Aile İçi Eğitimi Semineri Sertifika Töreni

Kavakyolu Beldesinde Bahçesaray Sosyal Tesislerinde düzenlenen sertifika törenine Valimiz Sayın Süleyman KAHRAMAN, Kavakyolu Belediye Başkanı Fikret KESKİN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, muhtarlar ve kursiyerler katıldı.

Törende ilk olarak konuşan Belediye Başkanı Fikret KESKİN, beldedeki bayanlara yönelik olarak düzenlenen aile içi eğitim seminerinin çok faydalı olduğuna değindi.

Ardından konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Belediyenin ortaklaşa olarak düzenlediği 34 kursta 750 kişiye ulaştıklarını ve son olarak düzenlenen aile içi eğitim semineri ile 66 kursiyerden 25’ine sertifika verildiğini söyledi.

Son olarak konuşan Valimiz Sayın Süleyman KAHRAMAN, düzenlenen kursların haricinde beldedeki mahalle muhtarlarına yönelik verilen bilgisayarlarla mahalle sakinlerinin nüfus işlemlerinin hızlı çözüle bilmesi adına dağıtılan bilgisayarların faydalı olacağına vurgu yaparak; “Öncelikle bu bilişim çağında muhtarlarımız böyle bir ortamda bilgisayara kavuşuyor. Bu çok güzel bir hizmet. Diğer taraftan aile eğitimi tabi her şey örgün eğitimle olmuyor her şey değişiyor zaman değişiyor. Zaman değiştikçe öğreneceğimiz bilgiler de değişiyor. Her zaman örgün eğitim mümkün değil. Özellikle aile bizim toplumumuzun temelidir. Aile eğitimi gerçekten çok çok önemli. Genelde ailede sorunlar çıkabiliyor. Çocuklarla anne arasında,  eşler arasında yine baba çocuklar arasında bu eğitimin eksikliğinden insanların birbirlerini tanımamalarından kaynaklanıyor. Karı kocanın bir araya gelmesi ve çocukların olması her şey değildir. Asıl önemli olan nokta; bu çocuklarımızı nasıl eğiteceğiz ve eşler arasında nasıl sağlıklı ilişki kuracağız, bu gerçekten çok önemli. Çünkü zaman hiç durmuyor, değişiyor. Zamanla değişen teknoloji ile çağ değişiyor. Bu taktirde gençler arasında ilişki nasıl kurulacak, çocuklar arası ilişki nasıl kurulacak, hatta komşular arası ilişki nasıl kurulacak bu da değişiyor. Sürekli bizim kendimizi yenilememiz gerekiyor. Ben bundan dolayı belediye başkanımızı, muhtarlarımızı, ailelerimizi teşekkür ve tebrik ederim. Ama bu eğitimin burada kalmaması gerekiyor. Devamlı yapmamız gerekiyor. O yüzden bu iştirak eden aileleri gönülden tebrik ediyorum. Böyle bir hizmet İstanbul’un göbeğinde olması gereken Kavakyolu beldesinde olması bizleri şaşırtıyor. Tabi bunda belediye başkanımız önderlik ediyor,  Millî Eğitim müdürümüz önderlik ediyor, muhtarlarımız da önderlik ediyor. Bundan dolayı ben sizi tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum, takdir ediyorum. Ve bu eğitimler devam etsin, devam ettiği takdirde desteğimi vereceğim. Bizim proje konusunda hiçbir cimriliğimiz yok. Keşke imkânlarımız olsa da bütün imkânlarımızı muhtarlarımıza tahsis etsek. Bundan dolayı ben hepinize tekrardan teşekkür ediyor, hayırlı olsun diyorum” dedi 

Konuşmaların ardından ilk olarak kursa katılan bayanlara sertifikaları dağıtıldı. Daha sonra mahalle muhtarlarına alınan diz üstü bilgisayarları teslim edilerek hayırlı olması dileklerinde bulunuldu. 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.