ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akyazı Ortaokulu Bilim Fuarı

Akyazı Ortaokulu tarafından TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi.
Akyazı Ortaokulu Bilim Fuarı

Erzincan Merkeze Bağlı Akyazı Beldesinde bulunan Akyazı Ortaokulu öğrencileri tarafından okul bahçesinde TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi.

Okul öğrencileri tarafından öğretmenlerin danışmanlığında hazırlanan projeler fuara katılan davetlilere tanıtıldı. Düzenlenen tanıtıma İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Şube Müdürleri Hasan GÜNEŞ, Özkan YAVUZ ve davetliler katıldı.

Düzenlenen fuar ile ilgili olarak bir açıklama yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN; "Son iki haftadır ilimizde okullarımızın yapmış oldukları etkinlikleri geziyoruz. Biz Beldelerimizin çalışmalarını çok önemsiyoruz. Erzincan´a yakın olan beldelerin Erzincan´ın eğitim ve öğretimine hem fikirsel, hem sanatsal hem de akademik başarı da katkıları bizim için çok önemli. İlimizi belli bir noktaya getirmek için belde okullarımızın bu gibi etkinlikleri bizim için çok önemli. Akyazı beldemizde yaklaşık 25 öğretmenimiz görev yapmakta. 25 öğretmenle birlikte ilkokulu ve ortaokul öğrencilerimiz 300 öğrenci. 150 ortaokulumuz öğrencisi tarafından hazırlanan 35 proje burada sergilendi. Mühim olan öğrencilerimizi öncelikle danışman öğretmenlerle birlikte bu projelere yönlendirmek. Öğrencilerimizin kafa yormaları, farklı etkinliklerde bir araya gelmeleri, paylaşım duygularını birlikte yaşamaları. Bir diğer özellikte en çok önemsediğimiz durum merkezde bulunan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin kardeş okul kapsamında burada bulunan okulumuza yardım etmesi. Aynı şekilde meslek liselerimizin imkânları daha iyi olan okullarımızın, diğer belde ortaokullarımıza da burada ki öğrenci ve öğretmen arkadaşlarımıza yardımcı olmaları bizim için çok anlamlı ve önemli. Emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.