ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Belde Belediye Başkanlarıyla İstişare Toplantısı

07 Kasım 2014 Cuma günü Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Merkez İlçe Belde Belediye Başkanları ile istişare toplantısı yapıldı.
Belde Belediye Başkanlarıyla İstişare Toplantısı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile Akyazı Belediye Başkanı Yasin BEYDİLİ, Çağlayan Belediye Başkanı Çetin ÇAY, Çukurkuyu Belediye Başkanı Adnan DELİKANLIOĞLU, Demirkent Belediye Başkanı Hakan ÖRDEK, Mollaköy Belediye Başkanı Kemal ŞENGÜL, Ulalar Belediye Başkanı İsmail CAN, Yaylabaşı Belediye Başkanı Muammer OĞUZ, Yoğurtlu Belediye Başkanı Bülent CAMAN katıldı.

İstişare toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Aziz GÜN, ilin eğitim durumu, okullaşma oranı, beldelerde bulunan okulların sorunları ve ihtiyaçları hakkında Merkez İlçe Belde Belediye Başkanlarına bilgiler verdi. Katılımlarından dolayı tüm belde belediye başkanlarına şükranlarını dile getiren Aziz GÜN: “İlimiz, okullaşma oranı ve okullarımızın fiziki imkânları bakımından oldukça ileride ve geçmişte elde etmiş olduğu başarıları ile adından söz ettirmiş bir il. Geçen yıl gerçekleştirilen Ortaöğretimden Temel Eğitime Geçiş Sınavında Bölgemizde ikinci sırada, Türkiye’de ise ilk 20 il arasındayız. Amacımız, akademik başarı anlamında yeniden adı anılır bir il olabilmek. Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak; bir ülke için yapılacak en önemli yatırımın insana, özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırım olduğunun bilinciyle temel eğitimden ortaöğretime, mesleki eğitimden yaygın eğitime kadar çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları için tüm imkânlarımızı seferber etmiş bulunmaktayız. Bu bağlamda siz değerli belde belediye başkanlarımızın da desteği ile ilimizi eğitimde çok daha güzel noktalara ulaştıracağımıza yürekten inanıyor, desteklerinizi bekliyoruz.” dedi.

Söz alan belde belediye başkanları da bu güzel organizasyon için İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Beldelerimizde eğitime katkı sunmak adına elimizden gelen her türlü desteği sağlamaya hazırız, dediler.

Belde Belediye Başkanları ile gerçekleştirilen istişare toplantısı, karşılıklı görüş alış verişi ve kahvaltının ardından sona erdi.


Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.