ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beni Anılarla Yaşat Öğretmenim

Beni Anılarla Yaşat Öğretmenim

Gazi İlkokulu Din kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Bilge POLAT, 81 ilden 81 gönüllü öğretmenin kaleme aldığı "Beni Anılarla Yaşat Öğretmenim" Kitabını İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN´e hediye etti.

81 ilden 81 öğretmenin gönüllü olarak yazdığı bu kitapta öğretmenin, öğrencinin, eğitim sisteminin bilinmeyenlerini göreceksiniz. Türkiye’nin her köşesindeki idealist öğretmenlerin en özel anılarına şahitlik edeceksiniz. Mesleğini aşkla yapan öğretmenlerimizin her birinin birbirinden değerli anılarını okurken;  yurdun batısından doğusuna, kuzeyinden güneyine yayılan farklı seslerin bir araya gelerek nasıl bir işitsel şölene dönüştüğünü hissedecek, yüreğinizde yaşayacaksınız.

Hikayeleri okurken, kutsal bir meslek olan öğretmenlik mesleğinin insan hayatına dokunup nasıl şekil verdiğini anlayacak,  kıymetli öğretmenlerin aydınlık bir gelecek için ne gibi zorluklarla mücadele ettiğini bileceksiniz.

Evet öğretmenlik kutsal bir meslektir. Peygamberlik mesleğidir. Geçmişte yaşayan alimler, bütün filozoflar, düşünürler ve liderler eğitimin önemine dikkat çekmişlerdir. Hz. Ali, bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum demiş ve ne kadar ehemmiyetli olduğunu göstermiştir. Dünyada her şeye değer biçmek mümkündür fakat öğretmenin eserine asla değer biçilemez diyen Sokrates, kıymet vurgusu yapmıştır.  İlk emrin ´´oku´´ olması da ayrıca önem arz etmektedir. Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacak diyen Atatürk de hem eğitimin hem de öğretmenlerin değerine dikkatleri çekmiştir.

Geleceğin şekillendirilmesinde ve çağdaş uygarlık seviyesi hedefinde en büyük görev öğretmenlerindir. Vatanına, milletine bağlı, istendik kazanımlarla donatılmış yeni bir nesli miras bırakma derdinde olan öğretmenler olarak bir araya geldik. 81 ili temsilen öğretmen arkadaşlarımızla rol model olmak ve mesleğimizin kutsallığına dikkatleri çekmek için bu anı kitabını yazdık. Keyifli okumalar dileriz.

11-10-201811-10-201811-10-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.