ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Toplantısı Yapıldı

16-20 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılan “Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Çalıştayı”nda üretilen içeriğin ilimizdeki Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine tanıtımının ve Fatih Projesi kapsamında altyapı ve etkileşimli tahta kurulumları yapılan okullara görevlendirilen Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri için bilgilendirmelerin yapılacağı toplantı 21 Kasım Salı günü Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN ve ortaokullarda derse giren Bilişim Teknolojileri öğretmenleri ve tüm ildeki Bilişim Teknolojileri Rehber öğretmenleri olmak üzere toplamda 42 öğretmen katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, Bilişim teknolojisinin önemine vurgu yaparak 16-20 Ekim tarihlerinde arkadaşlarla bir araya gelerek kodlama içerik çalıştayı yaptık. Başbakanımızın dediği gibi akıl teri ile alın terini birleştirmek lazım, ikisini bir araya getirip, ortak akılla hareket edip, bir noktada birleşip adım atmak lazım. Çalıştaya katılan öğretmenlerimiz birazdan çalıştayda edindikleri bilgileri bizlerle paylaşacaklar, bizlerde öğretmenlerimizi 21. Yüzyıl becerileri ile donatacağız dedi. Ayrıca çalıştayda yazılım dersinde kullanılacak olan ders planları, çalışma yaprakları ve değerlendirme ölçeklerinden oluşan kitabı da tanıtarak hazırlayanlara teşekkür etti.

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Burak ÖZGÜL tarafından çalıştayda üretilen içeriğin sunumu yapılarak, üretilen E-İçeriğin paylaşımı yapıldı. Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri Bilgilendirme Sunumu ise Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ahmet ÖZDEMİR tarafından yapıldı.

 

21-11-201721-11-201721-11-201721-11-201721-11-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.