ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Benim Eserim Proje Yarışmasında Çifte Başarı

 Bu yıl onuncusu düzenlenen Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması’na Erzincan damgası vuruldu.
Bu Benim Eserim Proje Yarışmasında Çifte Başarı

 Bu Benim Eserim yarışmasına Erzurum, Trabzon, Bayburt, Gümüşhane, Kars, Ardahan, Iğdır, Artvin ve Erzincan illerinden toplam 2124 proje katıldı. TÜBİTAK tarafından oluşturulan bilim kurulları tarafından değerlendirilen projelerin bölge finali ve ödül töreni Erzurum Lisesi kültür salonunda gerçekleştirildi. Finale dört projeyle katılan Erzincan ekibi Matematik dalında bölge birincisi, Fen bilimleri dalında ise bölge üçüncülüğü kazanarak bu yılki yarışmanın en dikkat çekici başarısına imza attı.

Bölge birincisi olan “Çok Terimlilerde Terim Sayısı Bulmaca” matematik projesi Erzincan Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenlerinden Merve DOKGÖZ danışmanlığında Engincan ŞAHİN tarafından hazırlandı. Bölge üçüncüsü olan “Karıncaların Tercih Ettiği Besin Türü ile Diyetimi Belirliyorum” biyoloji projesi ise İliç İmam Ortaokulu öğretmenlerinden Süleyman Sinan ÖZTÜRK danışmanlığında Abdulkadir ÖZ tarafından hazırlandı.

Bölge finaline katılan diğer projelerimiz İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu öğretmenlerinden Emine EROL danışmanlığında Büşra HANOĞLU tarafından hazırlanan “17 De Kolay Yöntem” ve Kemah Necatibey Ortaokulu öğretmenlerinden Murat ÖZTÜRK danışmanlığında Esma Berra KARAMAN tarafından hazırlanan “Kemah’ım Dört Mevsim Biyomonitör Soluyor” projeleri oldu.

Yarışmada dereceye giren projeler 2-3 Haziran’da Türkiye finalinde sergilenecek. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN proje yarışmasına katılan öğrencilere yaşattıkları mutluluk için teşekkür etti ve Türkiye finalinden de dereceyle gelebileceklerini belirtti.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.