ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çevre Konulu Eğitici Eğitimi Kursu

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD), Millî Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın işbirliğiyle, ilimizde görev yapan öğretmenlere “Çevre” konulu hizmet içi eğitim kursu verildi.
Çevre Konulu Eğitici Eğitimi Kursu

Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen kursun açılışında konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN; Çevre bilincinin oluşmasında ve toplumun bütün kesimlerine yerleşmesinde öğretmenlere büyük görev düştüğünü belirtti.

81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Çevre Konulu Hizmetiçi Eğitim ile;  teknolojik ürünlerin, aşırı tüketim alışkanlıklarının, israf ve gösterişe dayalı ben merkezli yaşam felsefesinin, endüstriyel kirlenme ile başlayan çevre sorunlarını son derece genişlettiği göz önünde bulundurularak halkımızı bilinçlendirmede öğretmen-öğrenci arasındaki etkili eğitim-öğretim yöntemi araç olarak kullanılacaktır. Çevre bilinci ve sorunları hakkında donanımlı hale getirilecek öğretmenlerin bilgi birikimlerini öğrencilere aktarması ile çevrenin korunması ve geliştirilmesi, çevre sorunlarının çözümlenmesi konularında örgün ve yaygın eğitim kurumlarının katılımları ile geniş bir fayda sağlamak amaçlanmaktadır.

Bu program çerçevesinde; Çevre ve Ahlak, Ormanların Önemi, Ormanların Faydaları, Türkiye’nin Orman Alanları, Doğa Koruma ve Biyolojik Çeşitlilik, Ekoloji, Çevre Kirliliği ve Etkileri, Çevre Kirliliğini Önlemek İçin Alınacak Önlemler,  Küresel Isınma, İklim Değişikliği,  Atıklar ve Geri Dönüşüm, Yenilenemez Enerji Kaynakları, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Enerji Kirliliği, Enerji Verimliliği gibi çevre konuları öğretmenlere özlü biçimde aktarılacak, eğitimin son gününde ise yerel çevre sorunları ile ilgili atölye çalışması yapılacaktır.

08 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan Çevre Konulu Hizmetiçi Eğitim Programı, 11 Eylül Perşembe günü sona erecek ve başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecektir.

 

Çevre Konulu Eğitici Eğitimi KursuÇevre Konulu Eğitici Eğitimi KursuÇevre Konulu Eğitici Eğitimi Kursu

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.