ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çevre Şehircilik Günü ve Beyaz Bayrak Töreni

Millî Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca yürütülen Temiz Okul Sağlıklı Okul Projesi kapsamında Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu’nda tören düzenlendi.
Çevre Şehircilik Günü ve Beyaz Bayrak Töreni

 Düzenlenen törene Vali Yardımcısı Mehmet KURT, Çevre Şehircilik İl Müdürü Fatih GÜNDÜZ, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Oğuz ÇETİN, okul müdürleri,  öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 Millî Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında uygulanacak Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü gereği 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında Beyaz Bayrak Projesi seferberliği okullarımızda başlatılmış olup, 19 okulumuz “Beyaz Bayrak ve Belgesi”ni almaya hak kazandı.

 Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, çevre konusunda yapılan çalışmaların önemine değinerek, tüm okullarda bu bilincin oluşturulduğunu, Erzincan’da çevre ve hijyen kurallarına dikkat ederek belirlenen standartları yerine getiren 19 okulun Beyaz Bayrak almaya hak kazandığını dile getirdi.

 GÜN ayrıca Millî Eğitim Müdürlüğü olarak il genelinde 5650 adet fidanın toprakla buluşturulduğunu ifade etti. Ardından konuşan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fatih GÜNDÜZ ise öğrencilerde çevre bilinci oluşturulmasının önemine dikkat çekti.

 Daha sonra Çevre Bilinci konusunda düzenlenen Resim ve Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

 Beyaz Bayrak almaya hak kazanan 19 okula Beyaz Bayrak ve Belgeleri verildi.  Programda ayrıca Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Anaokulu öğrencilerine çeşitli hediyeler verildi.

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.