ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklar Gülsün Diye

Çocuklar Gülsün Diye Derneği´nin 25. Anaokulu, ilimiz Kavakyolu Beldesinde düzenlenen törenle açıldı.
Çocuklar Gülsün Diye

Gülben ERGEN’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği ihtiyacı olan illere anaokulu kazandırmaya devam ediyor. Okul yapımını hayırsever bir ailenin üstlendiği, “Çocuklar Gülsün Diye - Hasan Boyoğlu Anaokulu" yapılan açılış töreniyle eğitim hayatına başladı.

Daha önce Trabzon, İstanbul, Mardin, Tokat, Erzurum, Sinop, Hatay, Aydın, Zonguldak, Van, Sivas, Manisa, Çanakkale, Kars, Tekirdağ, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Konya, Bursa, Antalya, Soma ve Gaziantep’te anaokulları açan Çocuklar Gülsün Diye Derneği yeni okulunun açılışını 31 Ekim Cuma günü Erzincan Kavakyolu Beldesinde gerçekleştirdi.

 “Çocuklar Gülsün Diye - Hasan Boyoğlu Anaokulu”nun açılış töreni Erzincan Valisi Süleyman KAHRAMAN, Belediye Başkanı Cemalettin BAŞSOY, Vali Yardımcısı Fatih KAYA, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, Kavakyolu Belediye Başkanı Fikret KESKİN, Çocuklar Gülsün Diye Dernek Başkanı Sanatçı Gülben ERGEN, Başkan Yardımcısı Elvan OKTAR ve devlet protokolü katılım sağladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törende konuşma yapan sanatçı Gülben ERGEN, “Hepinize çok teşekkür ederim. Bu soğuk günde güneş açtırdınız burada gelerek bizi ve okulumuzu yalnız bırakmayarak. Biz Çocuklar Gülsün Diye Derneği olarak 25’nci anaokulumuzu sizin beldenizde bu güzel şehrinizde açıyoruz. Bütün annelere babalara çocuklara selam ediyorum. Eğitim alacak bütün öğrencilerimizi canı gönülden kucaklıyorum. Bu anaokulundan mezun olup bu ilkokula gidecekler. Sonra lise mezunu olacaklar, üniversite mezunu olacaklar. Ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacaklar. Bizde okul öncesi eğitimin ilk basamağıyla onlara bu fırsatı vermiş olacağız” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Erzincan Valisi Süleyman KAHRAMAN, eğitime yapılan yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu belirterek; “Burada çok önemli bir yatırımı hizmete açıyoruz. Bugün çok sevinçliyiz. Burada vatandaş, devlet ve sivil toplum örgütlerinin güzel bir işbirliği bundan dolayı mutluyuz. Eğitime yapılan yatırım insana yapılan yatırımdır. İnsana yapılan yatırım en iyi bir şekilde neticesini aldığımız bir yatırımdır” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Süleyman KAHRAMAN ve Belediye Başkanı Cemalettin BAŞSOY, sanatçı Gülben ERGEN’E plaket ve Erzincan işi işlemeli bakır tabak hediye ettiler. Hediye takdiminin ardından sanatçı Gülben ERGEN’İN başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği tarafından yaptırılan anaokulunun açılışı yapıldı.

Açılış töreninin ardından Millî Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan okul, 100 öğrenciye okul öncesi eğitim olanağı sunacak kapasiteye sahip.  İç donanım malzemelerinin okula ulaştırılmasında Yurtiçi Kargo taşıma sponsoru olarak destek verirken Faber – Castell’de okulun kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladı.

Okulun bahçesinde yer alan oyun parkının yapımı ise Gülben ERGEN Fan Club tarafından üstlenildi.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Millî Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihtiyacı olan illerde anaokulu yapmak üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Dernek, sponsorların ve bağışçılarının desteğiyle gelecek eğitim-öğretim döneminde hizmete girmek üzere yeni okulları açmak için çalışmalarına devam ediyor.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.