ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlandı

Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlandı

Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi ve Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğünün ve Müşir Zeki Paşa Ortaokulunun ortaklaşa hazırladığı Dünya Çocuk Hakları Günü Hilton Garden Inn Otelde düzenlenen programla kutlandı.

Programa Erzincan Vali Yardımcısı Ahmet TÜRKÖZ, Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, Erzincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Dursun AKBAŞ, IMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu Müdürü Turgut ÇAKMAK ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Çocuk Hakları günü münasebetiyle konuşma yaparak düşüncelerini aktaran Vali Yardımcısı Ahmet TÜRKÖZ ve İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN çocukların bizler için taşıdıkları öneme vurgu yaparak mevcut haklarının korunması gerekliliği üzerinde durdular. Etkinliğin düzenlenmesinde katkıda bulunan İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri çeşitli etkinlikler sergileyerek programın tam bir çocuk şenliğine dönüşmesini sağladı. Öncelikle görsel sunu eşliğinde davetlilere “Dünya Çocuk Hakları Bildirgesi” okundu. Programda çocuk korosu, şiirler, sloganlar, öğrencilerin solo performanslarıyla ayrıca keman, gitar ve bağlama dinletilerine de yer verildi. Türkücü Fırat Kemahlıoğlu da çocuklara eğlenceli dakikalar yaşattı. Program sonunda katkılarından dolayı IMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu Müdürü Turgut ÇAKMAK’a okul adına teşekkür plaketi verildi. Aynı okul öğretmenlerinden Türkçe Öğretmeni Aygül DONBAK TURSUN’a, Müzik Öğretmenleri Sevilay ERKAN ve Gökmen KARATAŞ’a Erzincan Valiliği adına teşekkür belgeleri takdim edildi.

 

22-11-201622-11-201622-11-201622-11-201622-11-201622-11-2016

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.