ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

En Güzel Kur´an Okuma Yarışması

İmam Hatip Ortaokulları En Güzel Kur´an Okuma Yarışması 09/04/2015 Perşembe günü Terzibaba camiinde İl ve İlçelerden altı okuldan altı erkek öğrencinin katılımıyla yapıldı.
En Güzel Kur´an Okuma Yarışması

Yarışmaya Erzincan İmam Hatip Ortaokulu’ndan Ömer Faruk BEYDİLİ, Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu’ndan Berat Ensar GÜNEŞ, Üzümlü İmam Hatip Ortaokulu’ndan Yunus Emre BAYRAKTAR, Refahiye İmam Hatip Ortaokulu’ndan Mürsel SERTBAŞ, Kemah İmam Hatip Ortaokulu’ndan Kemal HANÇAR ve İliç İmam Hatip Ortaokulu’ndan Furkan YILDIRIM Birinci olmak için yarıştılar. Geceye İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN,  Maarif Müfettişleri Başkanı Mehmet Zeki GÖKSU, Kemah İlçe Millî Eğitim Müdürü Yakup ÇUKADAR İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa ALICI, Şube Müdürü Kayhan ULUSAN, Eğitim Birsen Şube Başkanı Nebi GÜL, ERİHMED(Erzincan İmam Hatip Mezun ve Mensupları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Burhan ÇAKIR, okul müdürleri, öğrenciler, öğrenci velileri katıldı.

Bu yıl ilki düzenlenen yarışmada amaç hafızlık müessesesini geliştirmek ve öğrencilerimizi hafızlığa motife etmek diyen Erzincan İmam Hatip ortaokulu Müdürü Hasan ÇAKMAK bu yarışmayı her yıl yapmayı amaçlıyoruz dedi. İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa ALICI “İlahiyat Fakültesi Dekanı olarak üniversitemiz öğrencilerinden daha güzel okuyan minik öğrencilerimizi tebrik ediyorum böylesi Kur´an neslinin yetiştiriliyor olmasından dolayı memnuniyetimi belirtmek isterim.” dedi. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN  Konuşmasına Hz.Yakup ile Hz.Yusuf kıssasından örnek vererek konuşmasına başlayan GÜN “Önemli olan makam mevki değil Kur´an a bağlı olarak Kur´an ve Peygamber Sevgisiyle yetişen nesillerdir. Bugün bizlere bu Kur’an ziyafetini veren yavrularımızın yetişmesinde emeği gecen öğretmen ve ailelerinden Allah razı olsun.” dedi.

Jüri üyeliğini Hafız öğretmenlerinden Fazıl YAREN, Ekrem KÜÇÜKER, Murat BEKSAR ve Recep KELEŞ’in yaptığı yarışmada birinci İmam Hatip Ortaokulu’ndan Ömer Faruk BEYDİLİ, İkinci Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu’ndan Berat Ensar GÜNEŞ ve üçüncü olan Kemah İmam Hatip Ortaokulu’ndan Kemal HANÇAR oldu. Dereceye giren ve yarışmaya katılan diğer öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.