ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelli Öğrencimize Akülü Araba Hediye Edildi

Şehit Astsubay Uğur Fetih Özdemir Ortaokulu 5. Sınıf Öğrencisi Ertuğrul YILDIZ’a ilimizde taşımacılık yapan 6 firma tarafından akülü araba hediye edildi.
Engelli Öğrencimize Akülü Araba Hediye Edildi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN’ün katılımları ile 03.05.2018 Perşembe günü Saat 09.00’da Şehit Astsubay Uğur Fetih Özdemir Ortaokulunda yapılan törende öğrenci taşıması yapan 6 firmanın bir araya gelerek aldığı bir akülü araba öğrencimize hediye edildi. Ayrıca bir firmanın aldığı akülü araba ise bir başka öğrencimize hediye edilecek.

Hediye törenine katılan İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN burada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Toplumların yaşayabilmeleri ve hayatlarını idame ettirebilmeleri için insanlar gibi onlarında görevlerini ve vecibelerini yerine getirmeleri lazımdır. Çünkü insanlar hayatlarında yaşarken maddi ve manevi bazı şeylere ihtiyaç duyuyorlar ise toplumlarda hayatlarını idame ettirebilmeleri için maddi ve manevi olarak bazı değerleri yerine getirmeleri gerekmektedir. İşte tamda bu meyanda buna uygun bir şekilde ilimizde taşımacılık yapan 6 firmamız Şehit Astsubay Uğur Fetih Özdemir Ortaokulumuzda okuyan bir yavrumuzun ihtiyacını gidermiş oldular.

Az önce söylediğim gibi toplumda yaşayan insanların maddi ve manevi olarak aynı eş değerde olmaları mümkün değil. İşte bu eş değerde olmayan insanların bir birleri arasındaki köprüyü kurmaları, bir birlerine yardım etmeleri bizim için çok anlamlı, çok önemlidir. Bu anlamda bu öğrencimize maddi ve manevi olarak destek veren ilimizdea taşımacılık yapan 6 firmamıza huzurunuzda teşekkür ederim. Erzincan İli olarak değerler eğitimi kapsamın da çocuklarımıza toplum içerisinde bir birey olarak yapmamız gerekenleri bu minik yavrularımıza vermeye çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Ardından konuşan firma sahibi Özkan Sarıgül ise konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi; “Akülü aracımız Ertuğrul kardeşimize hayırlı olsun. Biz böyle bir etkinliğe destek vermekten dolayı çok mutluyuz. Bize bu imkânı sunan başta İl Millî Eğitim Müdürümüze ve şube müdürümüze teşekkür ederim” dedi.

Hediye edilen araç sayesinde istediği yerlere gidebileceğini belirten Erzincan Şehit Astsubay Uğur Fetih Özdemir Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Ertuğrul YILDIZ, akülü aracı hediye eden firma sahiplerine teşekkür etti.

04-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-201804-05-2018

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.