ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelli Sporcular Yüzüyor

Engelli Öğrencilerin rehabilitasyon sürecini hızlandırmak ve gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Zeynep Mustafa Han Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi tarafından hazırlanan ve yürütülmekte olan “Engelli Sporcular Yüzüyor” adlı SODES Projesinde sona gelindi.
Engelli Sporcular Yüzüyor

 

Vali Yardımcısı Sayın Fatih KAYA, İl Milli Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü K. Atanur KÖSEOĞLU,  Erzincan Olimpik Yüzme havuzunda devam eden projeyi yerinde ziyaret ederek öğrencilerin heyecanlarına ortak oldu.

 

Proje hakkında bilgilendirilen Vali Yardımcımız Fatih KAYA “Çalışmaların önemli olduğunu bu özel çocuklarımız için yapılan çalışmaların devam ettirilmesi gerektiğini” ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Zeynep Mustafa Han Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Mehmet Erkan EREN; “Proje kapsamında 5 etapta toplam 50 engelli gencimiz yüzme sporuyla tanışmış ve uzmanlar eşliğinde yüzme eğitimi almışlardır. Projede amacımız engelli gençlerimizin yüzme sporuyla tanışmasıydı. Çünkü Yüzme sporu özellikle zihinsel engelli bireyler için çok yararlı. Bu bilimsel olarak ta kanıtlanmış bir durum. Yüzmek, bu gençlerimiz için terapi gibi geliyor. Burada havuz içerisinde onlarla iletişim kuruyoruz. Havuz içerisinde oldukça mutlu oluyorlar. Projemizin sonuna geldik. Yapacağımız bir gezi ve piknik ile projeyi tamamlayacağız” dedi.

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.