ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan Üniversitesi İle Eğitimde İş Birliği Protokolü İmzalandı

  TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi “Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulu”  ile Erzincan Üniversitesi arasında eğitimde iş birliği protokolü imzalandı.  
Erzincan Üniversitesi İle Eğitimde İş Birliği Protokolü İmzalandı

 

TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2015-2016 eğitim –öğretim yılında yeni eğitim kampüsüne taşınmasıyla beraber “Fen ve Sosyal Bilimler Ağırlıklı Proje Okulu” olduktan sonra eğitimde çıtayı yükselterek İmam Hatip Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi müfredat programının uygulanacağı okulumuz da bu yıl ki TEOG sınavında ortalama 440 puan ile öğrencilerini aldı.

Proje okulu olmasından dolayı TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi “Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Proje Okulu”  İle Erzincan Üniversitesi arasında eğitimde iş birliği protokolü imzalandı. 

Rektörlük Makamında gerçekleştirilen imza törenine Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas ÇAPOĞLU, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN ve TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Uğur MUTLU katıldı. Yapılan Protokolün Erzincan’da eğitimin niteliğini artıracağını, üniversite olarak eğitim bilimlerinde çok nitelikli kadroya sahip olduklarını ve bu kadronun öğrencilerimize Fen ve Sosyal Bilimleri alanında üst seviyede katkı sağlayacağını, kendisinin de okulumuzu bizzat ziyaret ederek öğrencilerimizle buluşmak istediğini ve protokol kapsamında yapılan işlerin yakinen takip edeceğini söyleyen Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas ÇAPOĞLU, protokol kapsamında tam yıl süreli staj uygulaması, hazırlık ve yetiştirme kurslarının düzenlenmesi başta olmak üzere birçok çalışmanın hayata geçirileceğini ifade etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN ise anlaşmanın taraflara hayırlı olması temennisinde bulunarak anlaşmanın hayata geçirilmesi ile öğrencilerin başarı seviyesinin yükseleceğini, bu protokol kapsamında bir akademik danışma kurulunun oluşturulduğunu bu kurulun öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize çok katkılar sağlayacağını ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından taraflar protokol metnini imzaladı.

Erzincan Üniversitesi ve TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında yapılan protokol kapsamında; akademisyenler tarafından konferans, seminer ve laboratuvar çalışmalarının yapılması,  zümre toplantılarının etkin kılınması, ortaöğretim öğrencilerine kariyer planlaması desteği verilmesi, üniversite öğretim elemanlarının TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde ders vermesi ve öğretmenlerin üniversitedeki derslere dinleyici olarak katılımının sağlanması başta olmak üzere eğitimin niteliğini artıracak birçok amaç hedefleniyor.

 

25-08-201625-08-201625-08-201625-08-2016

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.