ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan’ın Yıldızları Tanıtım Şöleni

İlimizdeki eğitim kurumlarında ki öğretmen ve öğrencilerin, uluslararası ve ulusal alanda elde etmiş oldukları başarılar düzenlenen törenle tanıtıldı.
Erzincan’ın Yıldızları Tanıtım Şöleni

03 Haziran 2015 Çarşamba günü saat 15:00’de Kültür Müdürlüğü Salonu’nda gerçekleştirilen “Erzincan’ın Yıldızları” tanıtım şölenine Sayın Valimiz Süleyman KAHRAMAN Belediye Başkanı Yardımcısı Halit MUTLU, Vali Yardımcısı Fatih KAYA, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya TEKİN, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Erzincan’ın Yıldızları ödül törenin de öğrenci ve öğretmenler ulusal alanda elde ettikleri başarılarının karşılığı olarak protokol mensupları tarafından çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi.

Erzincan’ın Yıldızları ödül töreninde; 19 okuldan 12 öğretmen ve 73 öğrenciye, sosyal-kültürel, sportif ve bilimsel alanlarda elde ettikleri başarılar sebebiyle ödülleri verildi. 

Ödül töreni öncesi konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN; “Bizim bütün öğrencilerimizin aslında hepsi birer yıldız. Bunlardan bir adım öne geçen öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul müdürlerimizi yapmış oldukları çalışmalardan dolayı ödüllendirelim dedik. Daha sonraki yıllarda Erzincan’ımızı arzu ettiğimiz yerlerde görebilmek için motivasyon olsun diye hepsine Erzincan’ın yıldızları dedik. Bu öğrencilerimiz yükselen öğrencilerimizdir. Aynı zamanda şunun için yıldız dedik; yıldızlar etrafına ışık saçarlar, bu öğrencilerimiz inşallah etrafına ışık saçacak, okullarına ışık saçacak, ilimize ışık saçacak, ülkemize hatta dünya ya ışık saçacaklar. Bu öğrencilerimiz inşallah ülkemizin, Erzincan’ımızın yönünü belirlemek için gayret ettiler ve çalıştılar.” açıklamasında bulundu.  

Öğrencilere gereken ilgi ve alakanın verilmesi gerektiğini ifade eden Vali Süleyman KAHRAMAN; “2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının başarılı öğrencileri ve öğretmenlerinin başarıları ortak olmak için bir aradayız. İnsan tesadüfen yetişmiyor. İnsan yetiştirmek mermerin üzerinde ağaç yetiştirmekten daha meşakkatli bir iştir. Çocuğun ruh dünyasına girmek gerekir. Bilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim vermek gerekir. Çocuklarımızı adeta ilmek ilmek dokumalıyız. Bu topraklarda şehrimizi ve ülkemizin gelişimine katkı sunacak daha çok insan yetiştireceğiz. Burada ödül alan öğrencilerimiz inanıyorum ki gelecekte daha büyük başarılara imza atacaklar ve ülkemize hizmet edeceklerdir. Şehrimizde üretken kendini aşan insanlar yetiştirecek bir eğitim atmosferi oluşturmak için hep birlikte gayret sarf ediyoruz. Öğrencilerimiz önümüzdeki hafta başlayacak olan tatili fırsat görmemelidir. Tatili en iyi şekilde değerlendirmelidirler. Çocuklarımızı spor ve sanata yönlendirmeliyiz ve kitap okuma alışkanlığını kazandırmalıyız. Çocuklarımızı okuma ve araştırmaya sevk etmeliyiz. Fikir ve varoluş çilesi çeken gençlere ihtiyacımız var. İnşallah bu şuurdaki gençliği birlikte yetiştireceğiz. Bu güç ve potansiyel bizde var. Güçlü bir eğitim kapasitemizde var. Bu düzen bunları gençlerimize aktarmaktır.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından başarılı öğrencilere Vali Süleyman KAHRAMAN başta olmak üzere, diğer protokol mensupları tarafından hediyeler verildi.

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.