ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning de Erzincan’ın Büyük Başarısı

eTwinning de Erzincan’ın Büyük Başarısı

     Öğretmenler için Avrupa’da işbirlikçi projeler geliştirebilecekleri ve fikir paylaşabilecekleri, güvenli ve ücretsiz bağlanabilecekleri bir platform olan eTwinning’de Erzincan ‘a büyük ödül. Son dönemde gerek  eTwinning portalındaki üye sayısıyla gerekse yürütülen proje sayısıyla adını sıklıkla duyuran Erzincan, bunun sonucunu Türkiye’de eTwinning de en başarılı 2. İl olarak tescillemiştir.

İlimiz AR-GE ekibi personelinin ve geçen dönemde başarılı projelere imza atan İngilizce öğretmeni Tuba TÜRKEL ile Türkçe öğretmenimiz Çiğdem YETER’in il ve ilçelerdeki eTwinning sunumlarıyla ilimizdeki faaliyet görünürlüğü gayet iyi gelişmektedir. Tüm bu başarıların yaşandığı dönemde İlimiz İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu İngilizce öğretmeni Sevgi SEÇGÜL ‘ün yurtdışı ortağıyla birlikte yürüttüğü “My Wish Kite” (Benim Dilek Uçurtmam) adlı proje, Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknoloji Genel Müdürlüğü eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından Avrupa Kalite Etiketi ödülü almaya hak kazandı. Öğrencilerimizin yurtdışındaki akranlarıyla ortaklaşa yürüttüğü bu projede uçurtmalar vasıtasıyla kültürler arası etkileşim ve kardeşlik vurgusu yapılarak eğitimde yeni yaklaşımlara vurgu yapılmıştır.

             Projede emeği geçen öğretmenimiz Sevgi SEÇGÜL’ü  makamında kabul eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, ilimizin adının ulusal ve uluslararası alanda duyulmasına ve öğrencilerimizin sosyal gelişimine büyük katkıda bulunan bu proje için teşekkürlerini iletip çeşitli hediyeler vererek başarılarının devamı dileklerinde bulundu.

 

14-01-201614-01-201614-01-201614-01-2016

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.