ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatem Öğrencilerini İspanya'ya Uğurladık.

       Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de hazırladıkları Robotik Kodlama ve Uygulamaların AB Boyutunda İncelenmesi projesi kapsamında  öğretmenleri ile birlikte İspanya'nın  Malaga şehrine gitti.
Fatem Öğrencilerini İspanya'ya Uğurladık.

        Teknolojinin sürekli gelişmesi ile birlikte yenilikçi ve üretim merkezli teknolojilere de aynı nispette ihtiyaç hissedilmektedir. Bu ihtiyacın farkında olan ülkeler  erken yaşta çocuklara yönelik kodlama ve robotik eğitim yapmaktadırlar. Çocuklar, erken yaşta kodlama ve temel düzeyde robotik alanlarda bilgi sahibi olmaktadırlar. Analitik düşünme, eleştirel düşünme gibi 21. Yüzyıl becerilerini kazandırma gibi fayda sağlayan robotik kodlama günümüzde son zamanların en cazip eğitim faaliyeti haline gelmiştir.

 Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de hazırladıkları Robotik Kodlama ve Uygulamaların AB Boyutunda İncelenmesi projesi kapsamında  öğretmenleri ile birlikte İspanya'nın  Malaga şehrine gitti. İspanya  Malaga'ya  giden 18 öğrenci, 2 öğretmen ve velilere yolculuk öncesi okulda  bilgilendirme toplantısı yapıldı.

       Uğurlama öncesi yapılan toplantıda konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN,  Erasmus programı kapsamında her yıl binlerce öğrenciye ve öğretim görevlisine eğitim ve öğretim faaliyetlerinin bir kısmını yurtdışında geçirme imkanı tanındığını, bunun yanında ortak araştırma projeleri, yoğun programlar, müfredat geliştirme çalışmaları ve Avrupa çapında Tematik Ağların finansmanı sağlandığını, Erasmus programı ile öğrencilerin yabancı bir ülkeyi görme ve deneyim kazanma, yeni insanlarla tanışma fırsatı kazandıklarını ifade ederek bunun öğrencilerin ufkunu geliştirdiğini belirtti. Ayrıca yabancı dillerini geliştirdiğini; kariyer planı yapmak için önemli olduğunu ifade etti. Gidilen ülkenin ekonomisini, iş hayatını öğreneceklerini; bunun da küresel anlamda çalışabilecek şirketleri tanımak için önemli bir fırsat olduğunu vurguladı. Farkındalığın artacağını, kişilerle ve kurumlarla iletişim yeteneğini ve sorunları çözme becerisini artıracağını; yine Erasmus Plus programına katılan öğretmenlerin de mesleki deneyimlerini geliştireceğini ifade ederek öğrencileri ve öğretmenleri bu programlara katılma konusunda teşvik ettiklerini,  bu tür çalışmalara her türlü desteği sağladıklarını ifade etti. Toplantı sonrası Erasmus Plus projesi kapsamında öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi İspanya'nın Malaga şehrine uğurladık.

27-09-201927-09-201927-09-2019

27-09-2019

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.