ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Büyük Başarı

Ülkemizde eğitim ve öğretim alanında yıllardır hizmet sunan ve sunmakta olan Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı Kurumları tarafından farklı kategorilerde düzenlenen 4.DOESEF (Doğanata Education Science Energy Engineering Project Fair) Proje Yarışmasında Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Enerji kategorisinde ilk ona girerek Özel Fen Liseleri, Askeri Liseler ve Resmi Fen Liselerinin katıldığı yarışmada Türkiye Finalist Projeler listesine giren tek meslek lisesi oldu.
Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Büyük Başarı

Katı Yakıt Kat Kaloriferinde Enerji Verimliliği ve Enerji Tasarrufu konulu Enerji projesi ile ilk 10’a giren Danışman Öğretmen Hacer AKPINAR ve öğrencileri Ali Murat ARITAŞI ile Abdülkadir ÖZARSLAN, 8-11 Nisan tarihleri arasında İzmir´de yapılacak olan 4.DOESEF etkinliğinde projenin tanıtımı yapacaklar. 4 gün sürecek olan etkinlikte Biyoloji, Enerji, Fizik, Kimya ve Mühendislik kategorilerinde ilk 10 giren finalist projelerin tanıtımı ve jüri sunumu gerçekleştirilecek. Halkın ziyaretine açık olan etkinlik 11 Nisan’da İFK- Kültür Merkezi’nde yapılan Ödül Töreni ile sona erecek.

İlimizi böyle bir organizasyonda başarı ile temsil eden Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci, öğretmen ve yöneticilerine teşekkür ediyoruz.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.