ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Girdim ilim meclisine,eyledim kıldım talep,dediler ilim geride,illa EDEP illa EDEP

Mimar Sinan İlkokulunda EDEP (Erzincan Değerler Eğitim Projesi) kapsamında Sevgi etkinliğinin açılışı düzenlendi.
Girdim ilim meclisine,eyledim kıldım talep,dediler ilim geride,illa EDEP illa EDEP

Gerçekleştirilen programda “Sevgi” konulu afiş yarışması ödül töreni ve ardından satranç egzersizi yapan öğrencilerin belge töreni gerçekleştirildi.

Projenin açılışına İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Okul Müdürü Fevzi SARIÇİÇEK, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

  Açılışta konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN: ”Bugün biz Erzincan’ımızda değerler eğitimiyle ilgili sadece öğretim ile ilgili değil bire bir eğitim yönünü daha ön plana çıkaralım diyerek bu ay bütün okullarımızda, bütün ilçelerimizde, anaokullarımızdan liselerimize kadar sevgi konusunu işledik. Zaten yüzyıllardır insanlar sevgi ile ilgili soru sormuşlar kimi bunun cevabını bulabilmiş kimi bulamamış. Kimi sevgiye ulaşmış kimi de tam sevgiye ulaştım derken bakmış ki yine ulaşamamış. Sevginin tarifini tam olarak yapan olmamakla birlikte sevgi görünmemekle birlikte hissedilen tutulmamakla birlikte yaşanan, duyulmamakla birlikte yüreğin tam ortasında varlığı kabul edilen bir olgudur. Bizde öğrencilerimize sevgi aynı zamanda bir paylaşımdır aynı zamanda bir arkadaşınızın hıçkırıklarla acı içerisinde o acıyı çekerken de diğer başka birisinin de onun yerine inlemesidir. Aynı zamanda sevgi birinin gözyaşı döktüğünde diğerinin gözyaşının da onun gözyaşına karışmasıdır. Sevgi fedakârlıktır. Sevgi hoşgörüdür. Sevgi birlikteliktir. Sevgi paylaşmadır. Dolayısı ile sizlerde bunu resmettiniz. Sevgi ile ilgili afiş yarışmasında kiminiz doğayı sevmek kiminiz insanı sevmek kiminiz nebatatı, hayvanatı sevmek ile ilgili çeşitli çalışmalar yaptınız. Bununla birlikte okulunuz sportif müsabakalarda da sevgi var dedi. Bakıyoruz koca koca insanlar maçlar, müsabakalar yapıyorlar fakat bazen onlara yakışmayacak ifadelerde bulunuyorlar. Ama bizler onları kullanmıyoruz. Bu yüzden bizlerde kardeşçe bir satranç turnuvası yaptık.

  Bizim bir sonraki ayımız da “saygı” ayı, önce “sevgi” ile temellerimizi oluşturacağız. Ondan sonra saygıyla da sevginin üstüne bir şeyler koyacağız. Mayıs ayında da “hoşgörü” ayımız var. Bu hoşgörü ile sevgiyi ve saygıyı harman yapacağız ve bütün güzellikleri okulumuza, Erzincan’a ve ülkemize sizin gibi sevgi tomurcuklarımızla yayacağız.” dedi.

  Program akışı içerisinde açılışı konuşmasının ardından Mimar Sinan İlkokulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen Sevgi konulu Afiş yarışması ödül töreni ve Satranç Egzersizi yapan öğrencilerin başarı belgeleri yapılan törenle İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN,  Okul Müdürü Fevzi SARIÇİÇEK, öğretmenler ve öğrenci velileri tarafından öğrencilere takdim edildi.

  Daha sonra hazırlanan EDEP (Erzincan Değerler Eğitim Projesi) kapsamında Sevgi Etkinliğinin açılışı yapılarak Mimar Sinan İlkokulu öğrencileri tarafından okul binasının her katında sergiye sunulan sevgi konulu afişler, öğrencilerin çizmiş olduğu resimler, öğrenci annelerinden gelen sevgi ile ilgili mektuplar, sevgi duvarı adında yapılan sevgi ile ilgili kelimeler, sevgi ağacı, sevgi gökkuşağı, öğrencilerin sevgi ibaresi kapsamında aileleriyle çekilmiş oldukları fotoğraf sergisi Okul Müdürü Fevzi SARIÇİÇEK’in tanıtımıyla İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN ve öğrenci velilerine gezdirilerek programa son verildi.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.