ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güzel Sanatlar Lisesi’nden Cami ve Cemevi Ziyareti

Erzincan Güzel Sanatlar Lisesi, Müdürlüğümüzün 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle başlatmış olduğu EDEP (Erzincan Değerler Eğitimi Projesi) kapsamında Terzibaba Camii ve Cumhuriyet Cemevini ziyaret etti.
Güzel Sanatlar Lisesi’nden Cami ve Cemevi Ziyareti

Bu etkinlik kapsamında Güzel Sanatlar Lisesi, resim ve müzik bölümlerinden 25 öğrenci, 4 öğretmen ve okul müdürü önce Terzibaba Camisini gezdi. Öğrenciler cami imamından cami ile ilgili bilgi aldı. Daha sonra Cumhuriyet Cemevine giderek cemevinin bölümleri gezildi ve yetkililerden cemevi ve faaliyetleri hakkında bilgi alındı.

 Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Murat ÇİMEN yaptığı açıklamada: “EDEP kapsamında ‘HOŞGÖRÜ AYI’ etkinliği olarak camii ve cemevi ziyareti yapılmasının, öğrencilerimizde farklı görüş ve düşüncelere saygılı ve hoşgörülü davranma konusunda bilinç oluşturacağını düşünmekteyiz. Bu tür gezi ve faaliyetlerimiz, birbirimizi anlama, aramızdaki bağları güçlendirme ve hoşgörü içerisinde birlikte yaşama bilincimizi geliştirmemize katkı sağlayacaktır. Gezimiz sırasında bize yardımcı olan Terzibaba Camii ve Cumhuriyet Cemevi yetkililerine teşekkür ederiz.” dedi.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.