ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hoş Geldin Öğretmenim

2015 ilk atamayla Erzincan’a gelen ve merkez ilçede göreve başlayan toplam 40 öğretmene Strateji Geliştirme AR-GE birimi tarafından “Hoş Geldin Öğretmenim” projesi kapsamında Erzincan hakkında bilgilendirme yapıldı.  
Hoş Geldin Öğretmenim

İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN göreve yeni başlayan öğretmenlere karanfil hediye ederek “ Canımıza can kattınız. İyi ki geldiniz” dedi. Yapılan sohbetten sonra şehir turuna çıkılarak şehir merkezi, belediye, parklar, kafeler, restoranlar, tarihi mekânlar ve önemli ihtiyaç noktaları tanıtıldı. 

Şehir turu esnasında Erzincan’ın tarihteki yeri ve önemi hakkında bilgilendirmeler de yapıldı.  Turun ardından Erzincan’ın doğal güzelliklerinden biri olan Girlevik Şelalesi gezisi için yola çıkıldı. Yolculuk süresince öğretmenlere Erzincan’ın doğal güzellikleri, doğa sporları, Erzincan’ın ünlü simaları, yazarları, şairleri ve günlük yaşantısı hakkında video izletildi. Bunun yanı sıra yöresel türküler dinletildi. Şelaleye hayran kalan öğretmenler burasıyla ilgili şaşkınlıklarını dile getirip bol bol fotoğraf çekildiler. Şelale’nin ardından Kızılay maden suyu şişeleme tesisi gezildi ve mineralli suyun önemine dair yetkili kişi tarafından bilgilendirme yapıldı. Arkasından Ekşisu Mesire alanında gidildi. Burada Vali Yardımcısı Sayın Fatih KAYA, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya TEKİN ve Şube Müdürü Hasan GÜNEŞ’in katılımlarıyla yapılan sohbette İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN  “Ver Elini Öğretmenim” projesine katılmalarının kendi sosyal hayatlarını zenginleştireceğini söyledi. Ayrıca Erzincan’ın eğitim durumunun Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu, bu seviyelere getirilmesinde emeği geçen öğretmenlere teşekkür ederken bundan sonraki süreçte sizlerin de katkısıyla daha iyi yerlere çıkacaktır dedi. Sohbetin ardından yemek yenildi ve Ekşisu mesire alanı da gezilerek “Hoş Geldin Öğretmenin” projesinin birinci kısmı sona erdi. İkinci kısım ise önümüzdeki hafta göreve yeni başlayan öğretmenlere sertifikalı Ölçme ve Değerlendirme hizmet içi eğitimi verilecektir.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.