ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı 30 Eylül 2015 Çarşamba günü saat 10:00’da Erzincan Hilton Garden Inn Otel’de kurumların katılımı ile gerçekleştirildi. 
İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı

21.05.2010 tarihli ve 27587 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 59. Maddesi gereğince; İlimizdeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlama ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek ve verimliliği arttırmak amacıyla yapılan “ İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı” 30 Eylül 2015 Çarşamba günü saat 10:00’da Erzincan Hilton Garden Inn Otel’de yapıldı.

Toplantı İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, Şube Müdürü Murat DEMİR, kurum müdürleri, sendika temsilcileri ve ilgili kurum temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantı İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN’ün açılış konuşması ile başladı. Yaygın eğitimde her kesimin desteğinin önemine dikkat çeken GÜN kurum ve kuruluşlara yaygın eğitime vermiş oldukları destek ve katılımları için teşekkür etti.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Halk Eğitimi Faaliyetlerinin kurs istatistiklerinin değerlendirilmesine ilişkin sunum yapan Halk Eğitim Müdürü Ziya YAVUZ;  İlimizde yaygın eğitim kurumlarının mevcut durumu, diğer kurum ve kuruluşlarla yapılan işbirliği, Genel Kurslar, Mesleki Kurslar, Okuma Yazma Kursları,  il genelinde açılan kurslar, “Okullar Hayat Olsun Projesi” ve mezun öğrencilere yönelik olarak düzenlenen Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili bilgi verdi.

Toplantı, işbirliği yapılan kurumların temsilcilerinin 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için Yaygın Eğitim Faaliyetleriyle ilgili görüş ve önerileri, dilek ve temennilerinin gündeme alınmasının ardından sona erdi.

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.