ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Toplantıları Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN 2015-2016 eğitim-öğretim yılı ilçe toplantıları kapsamında İliç ve Kemaliye ilçelerimizde toplantılar yaparak incelemelerde bulundu.
İlçe Toplantıları Devam Ediyor

             İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN 2015-2016 eğitim-öğretim yılı ilçe toplantıları kapsamında İliç ve Kemaliye ilçelerimizde toplantılar yaparak incelemelerde bulundu.

İliç ve Kemaliye ilçe gezilerine eşlik eden Erzincan Lisesi Müdürü İbrahim SALAR’la birlikte Kemaliye Kaymakamı Alper ÇİFTÇİ’yi makamında ziyaret eden GÜN, ilçede yapacağı gezi ve inceleme hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerini ziyaret eden Aziz GÜN, İlçelerimizde görev yapan öğretmenlere 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında eğitim ve öğretimle ilgili olarak sunmuş oldukları güzel katkılardan dolayı teşekkür ederek, 2015-2016 eğitim öğretim yılının sağlık, mutluluk ve başarılı bir şekilde geçmesi temennisinde bulundu. Kemaliye ilçemizde 47 öğretmen, İliç ilçemizde 91 öğretmenle bir araya gelen GÜN, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş’te hedefin ilk 5’e girmek olduğunu vurgulayarak, bu meyanda tüm okullarımızda Destekleme ve Yetiştirme Kursları için de seferberlik ilan edilmesi, sadece akademik başarı değil sosyal ve sportif faaliyetlerde de en üst seviyenin yakalanması, ilçelerimizde görev yapan öğretmenlerimizin moral ve motivasyonunun yüksel tutulması, okullarda yapılan etkinlik ve çalışmalara katılmaları, ilçelerimizde sosyal ve kültürel etkinliklerin tertip edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Okul öncesinde okullaşma oranının %80’lere çıkarılması için saha ve alan taramasına çıkılmasını belirterek Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının planlamalarının zamanında ve takibinin yapılmasını, bakanlıktan gelen yazıların dikkatli bir şekilde okunup, öğretmenlere imza karşılığında duyurulmasını, taşımalı eğitim kapsamındaki işlerin sorunsuz olarak yapılarak öğrencilerin taşıma ve yemek işlerinin takibine dikkat edilmesini vurguladı.  Kemaliye’nin Topkapı İlkokulu’nu da gezen Aziz GÜN, öğrenci, öğretmen ve velilerle de sohbet ederek eğitim öğretimin başarılı ve sağlıklı geçmesi temennisinde bulundu.

haberhaberhaberhaberhaberhaberhaberhaberhaberhaberhaberhaber

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.