ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Meslek Lisesi Müdürlerinden Organize Sanayi Bölgesine Ziyaret

20 Ağustos 2015 Perşembe günü İl Millî Eğitim Şube Müdürleri C.Armağan TARBA ve Hasan GÜNEŞ koordinatörlüğünde ilimizdeki meslek lisesi ve çok programlı lise müdürleri Erzincan Organize Sanayi Bölgesine yeni oluşan yönetime önceki dönemlerde yapılan işbirliği ve protokol hakkında çalışma ziyaretinde bulundular.
İlimiz Meslek Lisesi Müdürlerinden Organize Sanayi Bölgesine Ziyaret

Erzincan Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü görevine başlayan Resul YEŞİLBAŞ’ın katılımlarıyla fabrika sahipleri ve yetkilileriyle birebir görüşülerek Meslek Lisesi öğrencilerinin sanayi alanında daha verimli şekilde istihdam edilmesi, ara eleman alımı ve yetiştirilmesi konuları ele alındı.

Toplam altı saatlik çalışma ziyaretinde 02/01/2015 tarihinde Erzincan Valiliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Erzincan Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Meslek Liselerinin çalışmaları ile hazırlanan İş birliği protokolüne daha fazla işlerlik kazandırma noktasında yapılacak çalışmaların neler olabileceği konusu ele alınarak aksayan yönlerin belirlenmesi ve iş birliğinin daha etkin kılınması hedeflenmiştir. Erzincan Ticaret Odası ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde yapılan seçimler ve oluşan yeni yönetimler sonrası tek taraflı hale gelen iletişim ve işbirliğinin artırılması amacıyla; İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Erzincan Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından ayrı ayrı rapor hazırlanıp konunun daha etkin ve detaylı bir şekilde ele alınarak yetkili kurumlara ve kişilere sunulması kararı da alındı.

2013 yılında alanda yapılan çalışma ve incelemelerde ara eleman ve çalışan ihtiyacının yüzde ellisini başka şehirlerden temin eden işletme sahiplerinin bu ihtiyacını Erzincan da yaşayan insanlardan karşılaması için iş birliği protokolüne yeniden işlerlik kazandırılmasının önemine değinildi.

Ziyaret esnasında Tunay Gıda Yönetim Kurulu Başkanı S.Tuncer KIRTILOĞLU, Polifood Fabrika Müdürü A. Fuat DURSUN, İnci Viyol Fabrika Müdürü H. Hüsnü TUNÇASLAN ve MRT Ambalaj Şirket Müdürü A. Murat ARABACI, birebir yapılan görüşmeler sonucunda Meslek Lisesi öğrencilerinin mesleki gelişimlerine bizzat katkı sağlayabilecekleri önerisinde bulundular.

Bu çalışma kapsamında tekrar bir başlangıç olması amacıyla okulların açılması ile birlikte işverenler ile öğrencilerin bir araya gelmesi için çalışmalar yapılması ve 2015 Mayıs ayında yapılan iş birliği yemeğinde talep edilen alanlarda öğrenci yerleştirmelerine öncelik verilmesi karara bağlandı. 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.