ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu’ndan Örnek Uygulama

İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN beraberinde İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup YILDIZ, Şube Müdürleri Celal AYDIN, Hüseyin DÜNDAR ve Murat DEMİR ile okullarda yürütülen eğitim-öğretime hazırlık çalışmalarını inceledi.
İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu’ndan Örnek Uygulama

Eğitime öğretime hazırlık yapan okullardan İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu örnek bir uygulamaya imza attı. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılına hazırlık kapsamında öğrencilerimizin öncelikle sağlıklı ortamlarda,  temiz ve düzenli sınıflarda eğitim almalarını sağlamak için kirlenmiş ve yıpranmış yaklaşık 1000 civarında masa ve sıranın temizlenmesi işi için ilgili firmalarla irtibata geçen okul yönetimi ortaya çıkan maliyet sonucu okul personeli ile konuşarak bu işlemleri kendileri yapmaya karar vermişlerdir.

Alınan karar neticesinde okul yönetici ve personelleri okulda bulunan 1000 civarında masa ve sandalyenin temizlenmesi işini kendi imkânları dâhilinde yürütmektedirler ve şu an itibarı ile de büyük bir kısmını tamamlamış durumdalar. Okulun rutin temizlik, bakım ve onarım işlemleri ayrıca devam etmektedir.

Okul ziyaretlerinde İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu’nu da ziyaret eden GÜN, okul yönetici ve çalışanlarına göstermiş oldukları bu örnek uygulama nedeni ile teşekkür etti.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.