ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kemah ve Kemaliye İlçelerinde Tablet Dağıtımı Yapıldı

FATİH Projesi kapsamında Kemah Sultan Melik Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Kemaliye Hacı Ali Akın Çok Programlı Anadolu Lisesi‘nde tablet dağıtımı yapıldı.
Kemah ve Kemaliye İlçelerinde Tablet Dağıtımı Yapıldı

Eğitim ve öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak ve okullarımızdaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla Bilişim Teknolojileri araçlarının öğrenme-öğretme sürecinde daha fazla duyu organına hitap edilecek şekilde, derslerde etkin kullanımı için 9. sınıf öğrencilerine ve öğretmenlere tablet dağıtımı yapıldı.

Öncelikte Kemah Sultan Melik Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Tablet Dağıtım programına İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, Maarif Müfettişleri Başkanı Mehmet Zeki GÖKSU, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Yahya TEKİN ve Yakup YILDIZ, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ve İl Millî Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

Kemah Kaymakamı Hayrettin ÇİÇEK’in de katılımı ile Kemah Necatibey Ortaokulu tarafından düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışına katılan yöneticiler sergilen projeleri inceledi ve öğrencilerden projeler hakkında bilgi aldı.

Kemaliye ilçesinde Kaymakam Alper ÇİFCİ’nin katılımı ile öncelikle Millî Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile yürütülen "Okullarda Kuru Üzüm Dağıtım Programı" kapsamında kuru üzüm dağıtımı gerçekleştirildi. Daha sonra 9. sınıf öğrencilerine ve öğretmenlerine tablet dağıtımı yapıldı.

İlçe Programı Kemaliye ilçesinde yapılan değerlendirme toplantısı ile tamamlandı.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.