ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mamahatun Bilim ve Çocuk Şenliği

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Mamahatun Bilim ve Çocuk Şenliği´ne Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Vali Yardımcıları Mehmet KURT, Ahmet TÜRKÖZ, Tercan Kaymakamı Osman GÜVEN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, Tercan Belediye Başkanı Mehmet YILMAZ, İl protokolü, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.
Mamahatun Bilim ve Çocuk Şenliği

 

 

Tercan Kapalı Spor Salonu ve Tercan Şehir Stadyumunda düzenlenen şenlikte ilçedeki okullarda eğitim gören öğrencilerin bir yıl boyunca yapmış oldukları deneyleri ve bilimsel çalışmaları, Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin hazırladıkları ürünler ile ahşap oyuncaklar ve zeka geliştirici oyuncaklar sergilendi.

Açılışı gerçekleştiren Vali KAHRAMAN “Tercan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Mamahatun Bilim ve Çocuk Şenliği için bir aradayız. Bu bilimsel faaliyetleri ve deneyleri yapan öğrencilerimizi, eğitimcilerimizi hem tebrik ediyor, hem de teşekkür ediyorum. Bu şenliklerin ve etkinliklerin bundan sonra da artarak devam etmesini diliyorum.” dedi. 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.