ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez İlçe Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Seçimleri Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya TEKİN’in katılımı ile 20/11/2014 Perşembe günü saat 09.00’da Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin salonunda Merkez İlçe Öğrenci Meclisi seçimleri yapıldı.
Merkez İlçe Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Seçimleri Yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi kapsamında 2004-2005 Eğitim-Öğretim yılından itibaren ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında okuyan öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, millî ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme ve seçilme, oy kullanma kültürünün kazandırılması amacıyla Okul Öğrenci Meclis Başkanları seçimleri yapılmaktadır.

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı Okul Öğrenci Meclis Başkanlığı seçim süreci tüm okullarımızda Kasım ayı içerisinde tamamlanmıştır. Okullarımızda yapılan seçimlerde okullarını temsil etmek üzere seçilen Okul Öğrenci Meclis Başkanlarından 11 öğrencimiz Merkez İlçe Öğrenci Meclisine aday oldu. Yapılan seçimlerde aday olan öğrencilerimizden en çok oyu alarak Merkez İlçe Öğrenci Meclisine seçilen Okul Meclis Başkanlarının isimleri ve aldıkları oylar aşağıya çıkarılmıştır.

 

Öğrencinin Adı ve Soyadı            Aldığı Oy                     Okulu

      1- Yasin DALCAN                       21       Gül-Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

      2- Caner EFE                              12       Millî Egemenlik Anadolu Lisesi

      3- Hüsnü Caner POLATER           7       Ş.C.T Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

      4- Ahmet Alperen CİMİNLİ           6       İMKB Nevzat Ayaz Fen Lisesi

      5- Zafer DEMİR                            6       Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.