ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (KIZ) Erasmus+ Programı "Üretim Sürecinde Tasarım Uygulamaları" Adlı Proje Kapsamında İngiltere Yolcusu

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin (KIZ) AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunmuş olduğu “Üretim Sürecinde Tasarım Uygulamaları” adlı proje ile 15 öğrenci; bir idareci ve bir öğretmen nezaretinde İngiltere´ye gidiyorlar.
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (KIZ) Erasmus+ Programı

İngiltere’nin Plymouth şehrinde gerçekleştirilecek olan projede öğrenciler Grafik Tasarım alanında 3 haftalık eğitim alacaklardır.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Okul Müdürü Serpil BAYGIN ‘Okulumuz projeler konusunda son 10 yıldır birçok deneyime sahip olmuştur. Özellikle AB projeleri sayesinde öğrencilerimiz birçok alanda fayda sağlamış ve mesleki anlamda Avrupa da deneyim kazanmışlardır.

Bu projeyle Avrupa boyutunda grafik ve moda sektöründe kullanılan tasarım yöntemleri reklam ve ürün tasarımı, bilgisayarda dizayn eğitimleri bu eğitimlere ilaveten tasarlanmış ve kalıbı çıkarılmış tasarımların modernize olarak elde edilmesi hedeflenmiştir. Tasarımcı adayı branşı ile ilgili temel prensip ilkelerini uygulama, teknolojinin getirdiği özgün kavramları, teknolojik gelişmeleri stilistlik ve reklamcılık doğrultusunda tecrübelerinin artırılması ve sonuçlarının çalışma hayatına aktarılması düşünülmüştür.

Projenin uygulama aşamasının üç haftalık olması gençlere Avrupa kültürü hakkında bilgi,  görgü ve deneyim katacak ve bu sürenin doğal bir sonucu olarak dil yeterliliğinin gelişmesi özellikle pratik dil eğitimlerinin ilerlemesine büyük yarar sağlayacaktır. Katılımcılarda gelişen teknolojiye ayak uyduran Avrupalılık bilinci oluşacaktır.

İngiltere deki şirketten Europass belgesi alacak olması da ileriki mesleki yaşantılarına büyük katkı sağlayacaktır. Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına böyle bir imkân sağladıkları ve proje desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.’ dedi.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.