ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2014 Erasmus+ Projesi Onaylandı

2014 Yılı Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Hareketlilik Projelerinin açılış toplantısı 24 Eylül tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Erasmus+ Programı, eğitim, gençlik ve spor alanlarında yeni ihtiyaçlara yönelik Avrupa 2020 Stratejisi hedeflerine uygun olarak farklı sektörler arasında işbirliğini teşvik eden daha etkili araçlar sunmayı amaçlamaktadır.
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2014 Erasmus+ Projesi Onaylandı

2014 yılında 1482 proje teklifinden başvurusu kabul edilen 221 kurum ve kuruluştan temsilcilerin katıldığı toplantının açılış konuşmalarını Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Mesut KAMİLOĞLU ve Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin BÜYÜKKAYA yaptı. Proje sahipleri tebrik edilerek büyük emeklerinden dolayı teşekkür edildi. İlimizde projesi kabul edilen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje koordinatörü Serpil BAYGIN toplantıya katılım sağladı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin “Üretim sürecinde tasarım uygulamaları” adlı projesi ile Grafik ve Giyim Üretim Teknolojisi alanlarından 15 öğrenci İngiltere de 3 haftalık staj yapma fırsatı bulacaklar. Proje ile mesleki eğitim öğrencileri yeterliliklerinin geliştirilmesi ve bu kişilere yurt dışında mesleki gelişim ve dil gelişim fırsatları sunulması hedeflenmektedir. Ankara da gerçekleştirilen proje toplantısından sonra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenci velileriyle toplantı yapılarak proje hakkında bilgiler verildi.

Öğrenci staj projesi ile temel mesleki eğitimlerine devam eden kişilerin yurtdışı eğitim fırsatlarının artırılması ve eğitim-öğretimden iş hayatına geçiş yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları becerilerin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.