ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Tanıtım Planlama Toplantısı

Müdürlüğümüz toplantı salonunda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN başkanlığında Şube Müdür Özkan YAVUZ ve ilimiz Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Müdürlerinin katılımı ile toplantı yapıldı.
Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Tanıtım Planlama Toplantısı

Mesleki ve teknik eğitimle; iş, hizmet ve sağlık alanlarında ihtiyaç duyulan ulusal ve uluslararası meslek standartlarına uygun nitelikte insan gücünün yetiştirilmesi, mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi ve uygulanan programlarla girişimcilik bilinci, meslek etiği. iş sağlığı ve güvenliği kültürü ile iş alışkanlığının kazandırılması, mesleki eğitim görenlerin istihdama hazırlanması hedeflenmektedir.

 Meslekî rehberlik: geleceğin güvencesi ve teminatı olan gençlerin, ilgi. istek ve yetenekleri doğrultusunda doğru meslek seçimi yapmalarına yardımcı olmanın yanı sıra, onları meslek yaşamları süresince izleyerek gereksinimlerini tespit etme ve eğitim sistemi içerisinde yeterliliklerini geliştirme hizmetleri ile ülkemizin geleceği ve sosyo-ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak nitelikte bireylerin yetiştirilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Bu doğrultuda ilimiz mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının tanıtımına yönelik faaliyetlerin planlanması için okul müdürlerinin katılımı ile toplantı yapıldı.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.