ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mimar Sinan İlkokulu’nda Aile Eğitimi Kursu

“Ailem Eğitimde, Geleceğim Güvende” sloganıyla Mimar Sinan İlkokulu’nda 7-11 yaş okul çağı Aile Eğitimi Kursu İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, okul müdürleri ve velilerin katılımıyla başladı.
Mimar Sinan İlkokulu’nda Aile Eğitimi Kursu

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN’ün katılımları ile açılan 7-11 Yaş Okul Çağı Aile Eğitimi Kursu 14 hafta sürecek. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği kurs dört grup halinde yapılacak.

Aile Eğitimi töreninde konuşan Okul Müdürü Fevzi SARIÇİÇEK, Aile Eğitimi Kursu açmakla amaçlarının, aileleri çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda bilgilendirmek, çocuklarıyla sağlıklı bir iletişim kurmayı öğretmek, ailelere çocuklarına olumlu davranış ve alışkanlıklar kazandırma yollarını öğretmek olduğunu vurgulayarak, “Bu eğitimin amacı mutlu aile olmanın anahtarlarını size sunmaktır.” dedi. Mimar Sinan İlkokulu Müdürü Fevzi SARIÇİÇEK, “Kıymetli veliler, bu eğitimi almakla çocuklarınızı dinlemeyi ve anlamayı, önemsemeyi ve başkalarıyla kıyaslamamayı, onlara güvenmeyi, değer verdiğinizi göstermeyi, sevginizi belli etmeyi, zaman ayırmayı ve onlarla oynamayı öğrenebilirsiniz. Sizler bugün burada olmakla zaten bunun ilk adımını atmış bulunuyorsunuz.” dedi.

Törende konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, velilerin yoğun ilgisinden ve katılımdan duyduğu mutluluğu dile getirerek, velilerden Aile Eğitimi Kursuna komşularını da alıp getirmelerini, bu konuda ısrarcı olmalarını söyleyerek, “Eğitim zil sesiyle okulda başlayıp, yine zil sesiyle okulda bitmez. Siz velilerimizin eğitim zili çocuklarımız doğduktan hemen sonra başlar. Yavrularımız ilk eğitimlerini anne ve babalarından, çevrelerindeki yakın akrabalarından ve dışarıdan etkilenerek alırlar. Bu yüzden aile eğitimi çok önemlidir. İlimizde bu yıl için 840 aile eğitimi kursu hedeflemiştik. Şu an itibariyle bu amacımıza ulaşmış durumdayız. Lâkin 40 bin velimizin olduğu ilimizde daha fazlası için çaba sarf etmek ve çalışmak zorundayız. Velilerin okulla, eğitimle bağlarını koparmamalarıyla başarı gelir. Toplumdaki olumsuz örnekleri, haberleri görüyor ve duyuyoruz. Bunlar gökyüzünden inmedi, yerden bitmedi… Bunları yetiştiren de bu toplumun bireyleri. İmam Gazali’nin dediği gibi, birey toplumun en küçülmüş halidir. Toplum bu bireylerin daha geniş ve kapsamlı halinden oluşmaktadır. Sağlıklı, mutlu ve iyi bireyler yetiştirmek istiyorsak aile eğitimini önemsemeli ve daha fazla anne babaya ulaştırmalıyız.” dedi.

 İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, 14 haftanın sonunda yapılacak kurs belge törenine de katılacağını ve tüm kursiyerleri şimdi olduğu gibi, o gün de eksiksiz görmeyi arzu ettiğini belirterek kursun hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Tören ikramla sona erdi.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.