ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencimiz Şeyda SARIKAN Gurur Kaynağımız Oldu

Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yakın tarihimizdeki en büyük kahramanlık ve fedakârlık destanı olan Çanakkale Zaferimizin 100. Yılında, tarih bilincinin gelişmesi ve vatan sevgisi tazelenmesi amacıyla Bakanlığımız ile Birlik Vakfı ve Millî Türk Talebe Birliği iş birliğinde “Çanakkale Ruhu ve Gençlik” konulu Liseler Arası Kompozisyon Yarışması düzenlenmiş; ilimizde yapılan değerlendirmede yarışmaya katılan 86 eser arasında Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Şeyda SARIKAN ve Elif Buse ÇILDIR; Erzincan Anadolu Lisesi öğrencisi Elif GÜVEN ve Rabia Seçil ERDEM; Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Buse KOCATÜRK ilk 5’e girerek bölge değerlendirmesine katılmaya hak kazanmışlardır.
Öğrencimiz Şeyda SARIKAN Gurur Kaynağımız Oldu

12/03/2015 Perşembe günü Malatya’da yapılan ve Malatya, Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkâri, Iğdır, Kars, Muş, Tunceli, Van illerinin katıldığı bölge değerlendirmesinde Erzincan Anadolu Lisesi öğrencimiz Elif GÜVEN üçüncü; Sosyal Bilimler Lisesi öğrencimiz Şeyda SARIKAN ise dördüncü olmuştur.

Yedi bölgeden seçilen eserlerin katılımı ile gerçekleştirilen Türkiye değerlendirmesinde Sosyal Bilimler Lisesi öğrencimiz Şeyda SARIKAN “Vatan Sağ Olsun” isimli kompozisyonu ile Türkiye Dördüncüsü seçilmiş ve mansiyon ödülü almaya hak kazanmıştır.

Türkiye Dördüncüsü olarak mansiyon ödülü almaya hak kazanan öğrencimiz Şeyda SARIKAN; 19 Mart 2015 Perşembe günü İstanbul Haliç Kongre Merkezinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımlarıyla düzenlenen ödül töreninde hediyesini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın elinden aldı.

Erzincan Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Hamza YILMAZ ve öğrencimiz Şeyda SARIKAN’ın babası Beşir SARIKAN’ın da hazır bulunduğu törende;  öğrencimiz Şeyda SARIKAN’ın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın elinden almış olduğu ödül, ilimizde büyük bir gurur ve mutluluğa neden oldu.

Bir var oluş destanı olan Çanakkale Savaşı’ndaki diriliş ruhunu gençliğe taşımak ve şehitlerimizi yâd etmek amacıyla gerçekleştirilen yarışmada Türkiye Dördüncüsü olarak ilimize büyük bir gurur yaşatan Sosyal Bilimler Lisesi öğrencimiz Şeyda SARIKAN ve Erzincan Sosyal Bilimler Lisesi idareci ve öğretmenlerine teşekkürü bir borç biliyoruz

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.