ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

  İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Demirkent TOKİ İlkokulu-Ortaokulunu ziyaret etti.  
Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

 

14.10.2016 günü Erzincan TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu) nu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz sabah yapılan törene katılarak öğrencilere hitap etti.

 

Konuşmalarında bu okulun Erzincan´ın tek ve bölgenin ilk proje okulu olduğunu, fiziki imkânları da ilimizin en gözde eğitim kurumu olduğunu, proje kapsamında 2016-2017 öğretim yılında 68 öğrencinin yüksek puanlarla bu okula yerleştiğini, çok çalışmaları gerektiğini, herkesin gözünün bu okulun üzerinde olduğunu, elde edeceği başarılarla ilimize ivme kazandıracağını belirtti.

 

Okulumuzda yapımı tamamlanan Celalettin Ökten Konferans Salonunda incelemelerde bulunduktan sonra yönetici ve öğretmenlerle toplantı yapan GÜN okula yeni atanan öğretmenlerle tanıştı. Böyle bir okulda çalıştıklarından dolayı şanslı olduklarını, eğitimin kalitesi için öğretmenlerimize büyük görev düştüğünü belirterek başarılı bir öğretim yılı dileklerinde bulundu.

 

Daha sonra Demirkent TOKİ İlkokulu-Ortaokuluna geçen GÜN toplantı salonunda öğrencilere hitap etti.

 

Öğrencilerin kendilerini önemli hissettiği, içerisinde bulundukları sürecin sadece kendilerini değil aslında tüm şehri ilgilendirdiğini hissettiren toplantıya; Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz Gün öncelikle öğrencilerin hal ve hatırlarını, varsa sıkıntılarını sorarak başladı.

 

Önceki yıllarda edinilen deneyimlerini paylaşan İl Millî Eğitim Müdürümüz, özellikle ´´yetiştirme kurslarının´´ önemli olduğunu, öğrencilerin başka hiçbir kuruma ihtiyaç duymadan sadece bu kurslara katılarak Bakanlığın hazırlamış olduğu kazanım testlerini dikkatlice uygulayarak başarıyı elde edebileceklerini vurguladı. Geçen yıl bir köy okulumuzun elde ettiği başarıyı da öğrencilerle paylaşan İl Millî Eğitim Müdürümüz başarının tesadüf olmadığını ve her öğrencinin kendine güveninin olması gerektiğini ve herkesin bunu başarabileceğini aktardı.

 

İlimizin son yıllarda sistematik bir şekilde giderek artan başarısının bu yıl da devam etmesi gerektiğini geçen yıl Erzincan’ın TEOG sınavında Türkiye 7.si olduğunu bu başarının daha da geliştirilmesi için daha gayretli çalışılması gerektiğini istedi.

 

Son olarak herkesin başarısının farklı olabileceğini hatta bazı öğrencilerin Meslek Liseleri´ni tercih etmek durumunda kalabileceğini söyleyen Sayın Müdürümüz, hedefin yüksek tutulması gerektiğini aktardı. Çünkü doğru cevaplanacak her bir sorunun bile lise hayatlarında yapacakları bölüm tercihlerinde etkili olacağını örneklerle açıkladı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN toplantıya öğrencilere başarı dileklerini ileterek, okul idaresine de teşekkür ederek son verip okuldan ayrıldı.

 

14-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-201614-10-2016

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.