ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullar Hayat Olsun Projesi İl Yönetim Kurulu Toplantısı

“Okullar Hayat Olsun Projesi” İl Yönetim Kurulu Toplantısı, 29/04/2015 Çarşamba günü saat 14:00’de İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.
Okullar Hayat Olsun Projesi İl Yönetim Kurulu Toplantısı

13/12/2011 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği tarafından imzalanan protokol çerçevesinde; Okulların eğitim‐öğretim saatleri dışında, hafta sonlarında ve yaz aylarında dersliklerinin, kütüphanelerinin, bilgi teknolojileri sınıflarının, çok amaçlı salon ve konferans salonlarının,  spor salonlarının ve okul bahçelerinin velilerin ve mahallelinin hizmetine açılması, okul bahçelerinin düzenlenmesi ve ağaçlandırılması amaçlanmıştır.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN başkanlığında yapılan İl Yönetim Kurulu Toplantısına, Bakanlık Temsilcisi Uzman Kazım AYHAN, Şube Müdürü Murat DEMİR, Merkez ve İlçe Halk Eğitim Merkezi müdürlerinin yanı sıra Belediye ve Orman İşletme Müdürlüğü temsilcileri katıldı.

Şube Müdürü Murat DEMİR’in “Okullar Hayat Olsun Projesi” çerçevesinde yapılan çalışmaları içeren sunumu ile başlayan toplantıda, 2015 yılı içerisinde proje kapsamında ilimizde yapılan çalışmalar değerlendirildi. Bundan sonra yapılması gereken çalışmalar gözden geçirildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN: “Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında okullarımızın gerçek anlamda hayat bulması noktasında ciddi etkinlikler yapmamız gerektiğini düşünüyoruz. Okullarımızdan herkesin istifade etmesini, okullarımızın bir kültür merkezi haline gelmesini, okul bahçeleri ve kullanılabilir alanların sadece öğrencilerin değil; velilerin, okulun bulunduğu çevrenin istifade edeceği alanlara dönüşmesini arzu ediyoruz. Projemizin paydaşlarından özellikle belediyemizin katkıları ve destekleriyle okul alanlarımızın daha da güzelleşeceğine inanıyorum.” dedi.

Toplantı, katılımcıların proje hakkında görüşlerini belirtmesinin ardından sona erdi.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.