ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma ve Yazma Yarışmalarının Tanıtımı Yapıldı

Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen 100 Temel Eser Okuma Yarışması ve “Saygı ve Vefa” konulu Öykü Yarışmasının tanıtımı yapıldı.
Okuma ve Yazma Yarışmalarının Tanıtımı Yapıldı

Düzenlenen etkinliğe Vali Vekili Sayın Fatih KAYA, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya TEKİN, Şube Müdürü Özkan YAVUZ ve idareciler katıldı.

İlimiz ortaokul ve liselerinde okuyan öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak, çocuklarımızı internet ve televizyondan uzaklaştırarak kitapların sihirli dünyasına çekmek, okuduklarını sözlü ve yazılı ifade etme kabiliyeti kazandırmak, onlara daha sağlıklı bir gelecek hazırlamak amacıyla Ortaokullar arası 100 Temel Eser Okuma Yarışması, liselerimiz için Mustafa KUTLU Öykü Yarışması düzenlenmiştir.

100 Temel Eser Okuma Yarışmasında 5, 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencilerinin şartname ile belirlenen 4 kitabı okumaları hedeflenmektedir. Bu kitaplar Millî Eğitim Bakanlığı 100 Temel Eser listesinden seçilmiştir. Mayıs ayında yapılacak olan yazılı sınavla dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirilecektir.

Erzincan’ımızın yetiştirdiği ünlü öykü yazarı Mustafa KUTLU adına “Saygı ve Vefa” konulu öykü yarışması şartname ile belirlenmiştir.


Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.