ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Proje Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi Yapıldı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri AR-GE birimi tarafından gelecek 10 yılın eğitim vizyonu çerçevesinde, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN’ün başkanlığında, ilimiz merkez ve merkez beldelerde görev yapan yaklaşık 120 öğretmen ile birlikte, Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait Esentepe Sosyal Tesislerinde eTwinning, Erasmus+ ve TÜBİTAK Projeleri ile ilgili bilgilendirme toplantısının ikincisi yapıldı.
Proje Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi Yapıldı

10 Eylül 2015 Perşembe günü il merkezindeki Liselerde görev yapan sayısal ve sözel alan dersleri öğretmenlerine yönelik projelerle ilgili bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Şube Müdürümüz Hasan GÜNEŞ ve Erzincan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr.Engin ÖZKAN’ında katılımları ile başladı.

Açılış konuşmasında, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, öncelikle millî birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduğumuz son günlerde, biz eğitim çalışanlarının da sorumluluklarının daha fazla arttığına ifade etti. Eğitim ve öğretim faaliyetlerinin bir parçası olan proje hazırlamanın Erzincan’ın ve ülkemizin eğitimine değer katacağını belirtti. Bu bağlamda özellikle ortaöğretim seviyesinde gerçekleştirilen TÜBİTAK projelerinin çok önemli olduğunu vurgulayan GÜN, TÜBİTAK projeleri hakkında önemli bilgi ve deneyimi olan çok değerli öğretim üyesi sayın Prof.Dr.Engin ÖZKAN’ında mensubu olduğu Erzincan Üniversitesi ile İl Millî Eğitim Müdürlüğü’müz arasında ortak bir protokolün imzalanma aşamasında sona gelindiğini belirtti. İlimizdeki geçmiş yıllara ait TÜBİTAK projeleri ile ilgili istatistiki bilgilerde veren Aziz GÜN, 2014-2015 yılının oldukça başarılı geçtiğini belirtti. Geçtiğimiz öğretim yılında Erzincan genelinde 192 TÜBİTAK Projesinin yapıldığını, bunlardan 9 tanesinin bölge sergisinde sergilenmeye değer bulunduğunu ve en önemlisi de bölge sergisinde başarılı olan üç projemizin Ankara’daki final sergisine katılmaya hak kazandığını belirtti. Ankara’daki final sergisinde ise ilimiz Sosyal Bilimler Lisesi Matematik Öğretmeni İnan DURUKAN’ın danışmanlığını yürüttüğü ve Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Yavuz Selim AKPINAR ve Zeynep Didar ORHAN’ın Matematik alanında yaptığı proje Türkiye 1’cisi olarak ülkemizi İtalya’da yapılacak olan finalde temsil etmeye hak kazanmıştır bilgisini veren GÜN, bu başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederek başarılarının devamı dileklerinde bulundu.

Toplantıda TÜBİTAK projeleri ile ilgili bir sunum yapan Erzincan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr.Engin ÖZKAN, projelerin neden ve nasıl hazırlandığı konusunda temel bilgiler vererek, edindiği tecrübelerden yola çıkarak ülkemiz öğretmenlerinin çok donanımlı olduklarını ve isterlerse mevcut durumda çok daha fazla ve kaliteli projeler üretebileceklerini belirtti.

 

eTwinning, Erasmus+ ve TÜBİTAK Projeleri ile ilgili yapılan sunumların ardından 2015 bölge sergisi ve Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan projelerin danışman öğretmenlerine müdürlüğümüz tarafından çeşitli hediyeler verildi.Proje Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi YapıldıProje Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi YapıldıProje Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi YapıldıProje Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi YapıldıProje Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi YapıldıProje Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi YapıldıProje Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi YapıldıProje Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi YapıldıProje Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi YapıldıProje Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi YapıldıProje Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi YapıldıProje Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi YapıldıProje Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi YapıldıProje Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi YapıldıProje Bilgilendirme Toplantılarının İkincisi Yapıldı

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.