ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Süleyman KAHRAMAN’a Müdürlüğümüz Brifingi Verildi

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN tarafından 12.11.2015 Perşembe günü Sayın Valimiz Süleyman KAHRAMAN’a Erzincan eğitiminin dünü, bugünü ve yarını hakkında brifing verildi.
Sayın Valimiz Süleyman KAHRAMAN’a Müdürlüğümüz Brifingi Verildi

           İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN tarafından 12.11.2015 Perşembe günü Sayın Valimiz Süleyman KAHRAMAN’a Erzincan eğitiminin dünü, bugünü ve yarını hakkında brifing verildi.

            İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda verilen brifinge Sayın Valimizin yanı sıra Vali Yardımcısı Fatih KAYA, Kaymakam adayları ve müdürlüğümüz yöneticileri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN tarafından yapılan sunumda Erzincan eğitiminin okul öncesi, ilkokul, ortaokul, genel ortaöğretim, mesleki ve teknik eğitim ve din öğretimi olmak üzere eğitim kademeleri ve okul türlerine göre okullaşma oranları, öğrenci, öğretmen, derslik sayıları hakkında bilgiler verildi. Her eğitim kademesinin riskleri bu risklere karşı alınabilecek önlemler ve hedefleri aktarıldı.

            İlimizin TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş), YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) ve LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) sınavlarındaki durumu ve akademik başarıdaki hedeflerimiz ortaya konuldu. TEOG sistemindeki Türkiye geneli 12. Sırada olan başarımızı ilk 5’e ve YGS (Yükseköğretime Geçiş) sınavlarında Türkiye geneli ilk 20’ye girebilmek için yapılacak çalışmalar aktarıldı.

            Örgün eğitiminin yanısıra yaygın eğitim faaliyetleri ve halk eğitim merkezi tarafından açılan tüm kurslar ile dershanelerin kapatılması sürecinden sonra okullarımızda açmış olduğumuz destekleme ve yetiştirme kursları, Fatih projesi kapsamında yapılan ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

İlimizin taşımalı eğitim planlaması ile inşaat emlak ve yatırımlarla ilgili tamamlanan, devam eden ve planlanan projeler kapsamında bir ilkokul, bir ortaokul ve bir ortaöğretim kurumunun ilimizin hayırsever iş adamlarına yaptırılması hususunda Sayın Valimiz Süleyman KAHRAMAN’ın da desteği alınarak okul ihtiyacımızın tamamının giderileceği belirtildi. Ayrıca ilimizdeki özel eğitim kurumları ve müdürlüğümüz tarafından yapılan ve koordine edilen yerel, bölgesel, ulusal ve AB projeleri hakkında sunum yapıldı.

 haberhaberhaberhaberhaberhaberhaber

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.