ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşımalı Firma Yetkilileri İle Toplantı

            İlimizde taşımalı öğrenci işi yapan firmalarla İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN başkanlığında müdürlüğümüz toplantı salonunda bir toplantı yapıldı.
Taşımalı Firma Yetkilileri İle Toplantı

            İlimizde taşımalı öğrenci işi yapan firmalarla İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN başkanlığında müdürlüğümüz toplantı salonunda bir toplantı yapıldı.

            Toplantıya İl Millî Eğitim Şube Müdürü Yalçın TÜRKYILMAZ ve Şoförler Odası Başkanı Bedir LİMON katıldı.

            Toplantıda ilkokul, ortaokul ve liselerimizden toplam 1600 öğrencinin taşındığını belirten GÜN, engelli öğrencilerimizin taşınmasında rehber personellerin ve şoförlerin ilgisinin daha fazla olması gerektiğini, çalışan şoför ve personelin kılık-kıyafet, davranış ve konuşmaları ile örnek olmaları gerektiğini, öğrenci taşıma işini üstlenen yüklenici sabah öğrencileri bulundukları yerleşim biriminin merkezi konumunda bulunan toplanmam yerinden (kasabalarda belediye binası önü, köy ve yaylalarda ise cami önü vb.) alacak ve öğrenim görülen okulun bahçesine bırakılacaklardır. Servis araçları ilk derse başlayan okulun giriş saatinden 10 dakika önce okulda olması gerektiğini ve en son dersi biten okulun önünden dersin bittiği saatten 5 dakika sonra öğrencileri alacak şekilde hareket etmesi gerektiğini hatırlattı. Teknik ve idari şartnameyi okuyan GÜN, kurallara uyulması, şoförlerle yapılacak eğitime bütün şoförlerin katılmasının zorunlu olduğunu belirtti.

            Firma ve şoförlerin sorunlarının dinlendiği toplantıda Şoförler Odası Başkanının Bedir LİMON, verimli bir toplantı olduğunu belirterek İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN’e teşekkür etti.

 

05-10-201605-10-201605-10-201605-10-201605-10-2016

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.