ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Eğitim Kurum Müdürleri Toplantısı Yapıldı

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı ikinci dönem başı Temel Eğitim Kurum Müdürleri toplantısı 04/03/2015 Çarşamba günü saat 15:00’de Öğretmenevi Toplantı salonunda yapıldı.
Temel Eğitim Kurum Müdürleri Toplantısı Yapıldı

Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Şube Müdürü Özkan YAVUZ ve temel eğitim kurumlarının müdürleri katıldı.

Toplantıda 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının genel bir değerlendirilmesi yapılarak, akademik başarı ve TEOG sınavı sonuçları, öğrenci kayıt, nakil ile devam devamsızlık işlerinin yanı sıra  öğretmen görevlendirmeleri ve devam eden kurs/proje/yarışmalar görüşüldü.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, TEOG sınavında Erzincan´ın Türkiye´deki sıralamanın önemine dikkat çekti. GÜN; " burada özellikle çok önemli husus var. Öncelikle öğrencilerimizin akademik başarılarını artırmak. İkincisi ise 2. Dönem başlattığımız ve hepimizin de bildiği Milli Eğitim Müdürlüğümüzün sayfasında yayınladığımız Değerler Eğitimi. Bizi biz yapan insani, manevi, ahlaki değerler ve bütün evrensel değerler ile çocuklarımızı en güzel şekilde donatmak...

Birinci dönem yapılan temel eğitimden orta öğretime geçiş ile ilgili sınav sonuçlan bildirildi. Geçen yıl yapmış olduğumuz TEOG sınavı ve bu yıl yapılan sınavı karşılaştırdığımızda geçen yıl yanlışsız öğrencimiz yoktu, bu yıl 13 öğrencimiz var. Geçen yıl 1 yanlışı olan öğrencimiz 2, bu yıl 20 öğrencimiz var. Geçen yıl 2 yanlışı olan öğrencimiz 6, bu yıl 17 öğrencimiz var. Geçen yıl 3 yanlışı olan öğrencimiz 10, bu yıl 25 öğrencimiz var. Bu demektir ki, ferdi başarıda geçen yıldan çok ama çok daha iyiyiz. Geçen yıl en iyi olan dersimizde Türkiye´de 21. idik, sıralama olarak en geride olduğumuz derste Türkiye 34´sü idik. Bu yıl yapılan sınavda en iyi olan dersimizde Türkiye´de 18´inci, sıralamada en kötü olduğumuz derste ise 25´inciyiz. Biz 3 yıl önce başladığımızda dedik ki, başarımızı plakamıza getireceğiz. Arkadaşlar plakayı devirdik aşağı doğru gidiyoruz" dedi.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.