ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tercan Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı

İlimiz Tercan ilçesinde Millî Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile gerçekleştirilen Bilim Fuarı açılışı Tercan Kaymakamı Osman GÜVEN, Belediye Başkanı Mehmet YILMAZ, Garnizon Komutanı J.Yzb. Selami GÜLTEKİN, Cumhuriyet Başsavcısı Ertan DEMİRCİ, İlçe Millî Eğitim Müdürü Ercan ÖZER ve İl Millî Eğitim Şube Müdürü Hasan GÜNEŞ’in katılımı ile yapıldı.
Tercan Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı

74 öğrenci tarafından hazırlanan 37 projenin sergilendiği fuarda bilimsel projelerin yanında öğrencilerimizin hazırladığı yöresel tatlarda ikram edildi.

TÜBİTAK Bilim Fuarı sayesinde öğrencilerimizde bir proje üretmiş olmanın verdiği mutluluğun yanı sıra kendilerine olan güvenleri artmıştır. Akıllarına takılan sorunları bilimsel metotlarla araştırıp ziyaretçilerimize sunan öğrencilerimizin yapmış oldukları işten duydukları mutluluk bütün gün yüzlerinden okunabilmekteydi.

TÜBİTAK Bilim Fuarları sayesinde okulumuzda öğretimin yanı sıra eğitim faaliyetleri de son derece etkin bir şekilde gerçekleştirilmiş oldu. Okulun tek amacının öğretim olmadığını benimsemiş olan öğretmen arkadaşlarımız da öğrencilerimize her türlü desteği sağlayarak onların bu mutluluklarına büyük katkıda bulunmuşlardır.

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.