ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası Etkinlikleri

  Tüm okullarda 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan “Tutum, Yatırım ve Yerli Malları Haftası” kapsamında öğrencilerimizde yerli malı bilinci oluşturmak, yerli mallarının üretimini desteklemek ve kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Melikşah İlkokulunda “Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası Etkinliği” düzenlendi.    
Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası Etkinlikleri

 

 Melikşah İlkokulunda “Kahvaltımı Yapıyorum, Başarıya Koşuyorum” projesi kapsamında düzenlenen kahvaltıya İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, Melikşah İlkokulu Müdürü Mustafa KAYIK, birinci sınıf öğrencileri, veliler ve öğretmenler katıldı.

 İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, programın açılış konuşmasında: “1929´da kanun haline getirilen ve 1946´dan itibaren kutlanan Yerli Malı Haftası; yerli malı kullanmanın, tutumlu olmanın ve yatırım yapmanın önemini hatırlatmak amacıyla her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanmaktadır.

 Bir milletin millet olabilmesi, millet olarak varlığını devam ettirebilmesi dinine, diline, tarihine, kültürüne, gelenek ve göreneklerine bağlı kalmakla mümkün olur. Şunu da asla unutmamalıyız ki; inancı zayıf, örf ve adetlerine sırt çevirmiş, milli birlik ve beraberliğini yitirmiş toplumlar mutlaka dağılmışlar, kuvvetli olanların hâkimiyetlerine girip, varlıklarını ve benliklerini yitirmişlerdir. Tüketim alışkanlıklarının ve tutumluluk kavramını benimseme sürecinin çocukluktan başlaması gerektiği gerçeğinden hareket ederek bu hafta boyunca düzenleyeceğimiz faaliyetler ve uygulamalarla, öğrencilere yerli malının ne demek olduğunu, nasıl tanımlandığını kavratacak ve yerli ürünleri korumaya, tüketmeye ve bu bilinci yaygınlaştırmaya çalışacağız. Emeği geçen herkese, veli ve öğrencilerimize bu güzel etkinlik için şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

 Düzenlenen kahvaltıda annelerinin hazırlamış olduğu pasta, börek, kurabiye vs. yiyecekleri sınıf arkadaşları ile paylaşan öğrenciler; hem paylaşmayı hem tutumlu olmayı öğrenerek güne kahvaltı ile başlamanın önemini kavramış oldular.

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.